Dmitriy Lepikov - Dmitry Lepikov
Rossiya suzuvchisi
Dmitriy LepikovShaxsiy ma'lumot |
---|
Tug'ilgan | (1972-04-21) 21 aprel 1972 yil (48 yosh) Sankt-Peterburg, Rossiya |
---|
Sport |
---|
Sport | Suzish |
---|
|
Klub | Profsoyuzy Sankt-Peterburg |
---|
|
|
---|
Dmitriy Mixaylovich Lepikov (Ruscha: Dmitriy Mixaylovich Lepikov; 1972 yil 21 aprelda tug'ilgan) nafaqaxo'r Ruscha erkin uslub suzuvchi.
U 4 × 200 metrlik erkin estafetada eng yaxshi yutuqlarga erishdi. Ushbu musobaqada u oltin medalni qo'lga kiritdi 1992 yil yozgi Olimpiya o'yinlari,[1] sozlash yangi dunyo rekordi va 1991 va 1993 yillarda Evropaning ikkita oltin medali.[2][3]
Adabiyotlar
|
---|
- 1908: Derbishir, Radimilovich, Foster, Teylor (GBR )
- 1912: Shifo, Chempion, Kengash a'zosi, Xardvik (ANZ )
- 1920: McGillivray, Kealoha, Ross, Kahanamoku (AQSH )
- 1924: Vaysmuller, O'Konnor, Yaltiroq, Breyer (AQSH )
- 1928: Vaysmuller, Qarsak, Laufer, Kojac (AQSH )
- 1932: Yusa, Miyazaki, Yokoyama, Toyoda (JPN )
- 1936: Yusa, Sugiura, Arai, Taguchi (JPN )
- 1948: Ris, McLane, Bo'ri, Smit (AQSH )
- 1952: Mur, Woolsey, Konno, McLane (AQSH )
- 1956: O'Halloran, Devitt, Gul, Henriklar (AUS )
- 1960: Xarrison, Blick, Troy, Farrel (AQSH )
- 1964: Schollander, Klark, Saari, Ilman (AQSH )
- 1968: Schollander, Shpits, Nelson, Rerych (AQSH )
- 1972: Shpits, Kinsella, Tayler, Genter (AQSH )
- 1976: Bruner, Furniss, Naber, Montgomeri (AQSH )
- 1980: Koplyakov, Salnikov, Stukolkin, Krilov (URS )
- 1984: Xit, Larson, Float, Xeys (AQSH )
- 1988: Dalbey, Cetlinski, Gjertsen, Biondi (AQSH )
- 1992: Lepikov, Pyshnenko, Tayanovich, Sadovyi, Kudryavtsev, Muxin (Evropa Ittifoqi )
- 1996: Devis, Hudepol, Shumaxer, Berube, Olsen (AQSH )
- 2000: Torp, Klim, Pearson, Kirbi, Hackett, Kovalski (AUS )
- 2004: Felps, Lochte, Vanderkaay, Keller, Ketchum, Goldblatt (AQSH )
- 2008: Felps, Lochte, Berens, Vanderkaay, Uolters, Vendt, Keller (AQSH )
- 2012: Lochte, Dvayer, Berens, Felps, Xuchin, Maklin, Tarwater (AQSH )
- 2016: Dvayer, Xaas, Lochte, Felps, Smit, Uchrashuv, Bents (AQSH )
|
|
---|
- 1926: Germaniya (Heitmann, Akademik, Berges, Geynrix )
- 1927: Germaniya (Heitmann, Akademik, Berges, Geynrix )
- 1931: Vengriya (Wanié, Szabados, Sekeli, Borany )
- 1934: Vengriya (Grof, Maroti, Tsik, Lengyel )
- 1938: Germaniya (Birr, Xeymlich, Freese, Plath )
- 1947: Shvetsiya (Olsson, Lunden, Ostrand, Yoxansson )
- 1950: Shvetsiya (Sjunnerxolm, Ostrand, Yoxansson, Larsson )
- 1954: Vengriya (To, Dömötör, Kádas, Nyeki )
- 1958: Sovet Ittifoqi (Nikolaev, Strujanov, Lujkovskiy, Nikitin )
- 1962: Shvetsiya (Rosendahl, Lindberg, Svensson, Bengtsson )
- 1966: Sovet Ittifoqi (Ilyichov, Belits-Geyman, Pletnev, Novikov )
- 1970: G'arbiy Germaniya (Lampe, Fon Shilling, Meeuw, Fassnaxt )
- 1974: G'arbiy Germaniya (Shtaynbax, Lampe, Meeuw, Nok )
- 1977: Sovet Ittifoqi (Raskatov, Rusin, Koplyakov, Krilov )
- 1981: Sovet Ittifoqi (Shemetov, Salnikov, Chayev, Koplyakov )
- 1983: G'arbiy Germaniya (Fahrner, Schotka, Shmidt, Yalpi )
- 1985: G'arbiy Germaniya (Schotka, Yalpi, Shadt, Fahrner )
- 1987: G'arbiy Germaniya (O'tirish, Xenkel, Fahrner, Yalpi )
- 1989: Italiya (Trevisan, Gleriya, Lamberti, Battistelli )
- 1991: Sovet Ittifoqi (Lepikov, Pyshnenko, Tayanovich, Sadovyi )
- 1993: Rossiya (Lepikov, Pyshnenko, Mukin, Sadovyi )
- 1995: Germaniya (Keller, Lampe, Spanneberg, Zesner )
- 1997: Buyuk Britaniya (Palmer, Kleyton, Yaylovlar, Tuzli )
- 1999: Germaniya (Keller, Pohl, Konrad, Kiedel )
- 2000: Italiya (Rosolino, Pelliciari, Cercato, Brembilla )
- 2002: Italiya (Pelliciari, Brembilla, Cappellazzo, Rosolino )
- 2004: Italiya (Brembilla, Pelliciari, Rosolino, Magnini )
- 2006: Italiya (Rosolino, Berbotto, Kassio, Magnini )
- 2008: Italiya (Brembilla, Rosolino, Kassio, Magnini )
- 2010: Rossiya (Lobintsev, Izotov, Perunin, Suxorukov )
- 2012: Germaniya (Biedermann, Kolupaev, Rapp, Uolburger )
- 2014: Germaniya (Backhaus, Lebherz, Rapp, Biedermann )
- 2016: Gollandiya (Drezens, Brzoskovskiy, Stolk, Verschuren )
- 2018: Buyuk Britaniya (Jarvis, Skott, Dekan, Yigit )
|