Ovozni tahrirlashdagi ajoyib yutuq uchun "Oltin g'altak" mukofoti - Ovoz effektlari, foli, musiqa, Dialog va teatrsiz badiiy filmlar uchun ADR - Golden Reel Award for Outstanding Achievement in Sound Editing – Sound Effects, Foley, Music, Dialogue and ADR for Non-Theatrical Feature Film Broadcast Media
The Ovozni tahrirlashdagi ajoyib yutuq uchun "Oltin g'altak" mukofoti - Ovoz effektlari, foli, musiqa, Dialog va teatrsiz badiiy filmlar uchun ADR tomonidan beriladigan yillik mukofotdir Motion Picture Sound Redaktorlari. Bu sharaf ovoz muharrirlari kimning ishi kino sohasida munosib xizmat ko'rsatishini kafolatlagan bo'lsa; bu holda ularning teatr bo'lmagan filmlar sohasidagi faoliyati; ya'ni ketayotgan filmlar to'g'ridan-to'g'ri video yoki to'g'ridan-to'g'ri oqim. Birinchi marta 1999 yilda, avvalgi yili chiqarilgan filmlar uchun mukofotlangan Eng yaxshi ovozli tahrir - Videoni to'g'ridan-to'g'ri - Ovoz. 1999 yildan 2011 yilgacha ushbu mukofot animatsion va jonli efirdagi filmlarni taqdirladi. Ushbu mukofot 2018 yildan beri amaldagi unvoni bilan berilib kelinmoqda.
G'oliblar va nomzodlar
1990-yillar
Eng yaxshi ovozli tahrir - Videoni to'g'ridan-to'g'ri - Ovoz
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
1998 | Yosh Gerkules | Mathew Waters (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Tim Boggs (adr muharriri); Dorian Cheah, Lisle Engle, Jorj Xaddad, Maykl Mullan, Kelli Vandever (ovoz effektlari muharrirlari); Toni Suraci (foley muharriri); Lui Kvelling, Jeyson Jorj, Danielle Gent, Robert Jekson (dialog muharrirlari) |
Odisseyadagi sarguzashtlar: oramizda notanish | ||
Batman va janob Freeze: SubZero | ||
Belning sehrli olami | ||
Jasoratli kichkina tushdi mashinasi Marsga boradi | ||
Xavfli Dennis yana zarba beradi | ||
Zombi orolidagi Scooby-Doo |
Eng yaxshi ovozli tahrirlash - to'g'ridan-to'g'ri videoga - ovozli tahrir
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
1999 | Alvin va Chipmunks Frankenstein bilan uchrashishadi | Berton Vaynshteyn (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Skott Kolden (ovoz muharriri); Klark Konrad, Jey Keyzer (adr muharrirlari); Devid De Koster, Adam DeKoster, Sharon Mayklz, Timoti Pirson, Peyj Pollak, Noel Vout (foley rassomlari); Jon Asman, Sem Blek, Devid M. Vayshar (mikserlarni qayta yozish); Jef Korti (foley mikser); Maykl S. Vren (yozuvchi) |
Animaniyalar: Vakkoning xohishi | Robert Xargrivz (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Mark Kits (suhbatni boshqaruvchi); Kelly Ann Foley (adr muharriri); Jorj Bruks (ovoz effektlari muharriri); Linda Di Franko, Jon Xegez (dialog muharrirlari) | |
Buyuk Bartok | Mark Server (ovoz / foley muharririni boshqarish); Skott Seymann (suhbat muharriri); Maykl Ferdi (adr muharriri); Robert Bender, Jef Snodgrass, Fiona Trayler, Tom Uiler (ovoz muharrirlari) | |
Rojdestvo qo'zisi | Gregori Ketkart, Gari Falkone, Djo Pizzulo (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Devon Bowman, Sanaa Kelley (dialog muharrirlari) | |
Mikki bir marta Rojdestvo kuni | Jennifer Mertens (ovoz / adr muharriri); Tomas A. Xarris (foley muharriri); Erik Xersguaard (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Rik Xammel, Brayan F. Mars, Otis Van Osten, Charlz Richvalskiy, Kennet Yang (ovoz muharrirlari) | |
Vahiy | Mark Bek (ovoz muharriri); Alan deGraaf (foley muharriri); Stiv Munro (dialog muharriri); Tim Roberts (adr muharriri); Kolin Baxter (ovoz muharriri); Ketrin Xatton, Devid Dreyni Teylor (dialog muharrirlari) | |
Scooby-Doo! va Jodugarning ruhi | Sesil Brutton, Tim Gedemer (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Styuart Ablaza (foley muharriri); Tim Iverson (adr muharriri); Jon Bires (ovoz effektlari / foley muharriri); Rik Xinson (ovoz muharriri); Bryus Greinspan, Jim Xirn, Rik Xinson, Kerri Iverson (ovoz muharrirlari) |
2000-yillar
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
2000 | Scooby-Doo va Chet ellik bosqinchilar | Tim Gedemer (nazorat ovozli muharriri), Sesil Brouton (nazorat foli muharriri), Kerri Iverson (suhbat suhbati muharriri), Rik Xinson (ovoz muharriri), Styuart Ablaza (foley muharriri), Jim Xirn (dialog muharriri) |
Amerikalik quyruq: tungi yirtqich hayvon sirlari | Berton Vaynshteyn (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Skott Kolden (ovoz muharriri); Maykl C. Gutierrez (foley muharriri); Geoff McNiel, Mishel C. Stein (dialog muharrirlari); Jey Keizer (adr muharriri) | |
Kichkina suv parisi II: Dengizga qaytish | Devid E. Stoun (ovoz muharriri), Vanessa Theme Ament (foley muharriri), Meri Endryus (adr muharriri), Donald Flik (ovoz muharriri) | |
Hoji | Mark Bek (ovoz muharriri), Virjiniya Stori (foley muharriri), Jonas Kuhnemann (suhbat muharriri / adr muharriri) | |
Yo'l g'azabi | Mark Bek (ovoz muharriri); Virjiniya Stori (foley muharriri); Ketrin Fitsjerald (suhbat muharriri); Scot Marshall (adr muharriri); Robert Karli, Steven Toepell (ovoz muharrirlari) | |
Stonebrook | Devid Bondelevich (ovozli muharrirni nazorat qiluvchi / suhbatni boshqaruvchi). Greg Back (nazorat foli muharriri); Laurence A. Ellis (adr muharriri); Barri Keys, Skott Spenser, Jozef Zappala, Donald P. Zappala (ovoz muharrirlari) | |
Musibat | Stiv Munro (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Virjiniya Stori (foley muharriri); Rey Kempbell (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Tim Roberts (adr muharriri); Kolin Baxter, Ken Keyt (ovoz muharrirlari); Devid Dreyni Teylor (dialog muharriri) | |
Turbulentlik 2: Uchishdan qo'rqish | Dorian Cheah, Pola Feyrfild (ovozli muharrirlarni nazorat qilish); Robert Jekson (suhbat muharriri / adr muharriri nazoratchi); Sara Smit (ovoz muharriri / foley muharriri); Benjamin L. Kuk, Kreyg Jurkievich, Devid Mann, Maykl Mullan, Karla Myurrey, Anne Slak (ovoz muharrirlari); Devid Grant, Stiv Skovil (dialog muharrirlari); Jed M. Dodj, Jeyson Jorj (adr muharrirlari) |
Eng yaxshi ovozli tahrirlash - to'g'ridan-to'g'ri videoga
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
2001 [1] | Texas dafn marosimi | Uilyam Dotson (ovoz muharriri nazoratchisi); Garri Koen (ovoz dizayneri / ovoz effektlari muharriri); Pembrouk Endryus (foley muharriri); Keti Spikmen (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Jeff K. Brunello, Rebekka Xank, Jeffri R. Uitcher (ovoz effektlari muharrirlari); Frederik H. Staxli (dialog muharriri) |
Apocalypse IV: Hukm | Stiven Toepell (ovoz muharriri rahbarligi); Stiv Xemmond, Virjiniya Stori (foley muharrirlarini nazorat qilish); Ueyn Svinql (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri) | |
Manxettenning bug 'mashinasi: Rojdestvo farishtasi | Viktor Iorillo, Dag Kent (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Maykl Babkok, Jon Edvards-Younger, Jef Soyer (ovoz effektlari muharrirlari); Larri Gib (adr muharriri) | |
Mannheim Steamroller: Fresh Aire 8 | Viktor Iorillo (nazorat qiluvchi ovoz muharriri), Maykl Babkok (ovoz muharriri), Larri Gib (adr muharriri) | |
Qutqarish uchun yo'l | Mathew Waters (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Tomas Jons (adr muharriri); Benjamin L. Kuk, Maykl Mullan, Yoxanna Tyorner (ovoz effektlari muharrirlari); Robert Getti, Maykl Xertlin (dialog muharrirlari); Alek Sent-Jon (foley muharriri) | |
Scooby-Doo va Cyber Chase | Sesil Brouton, Tim Gedemer (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Eileen Horta (foley muharriri); Mark Kits (suhbatni boshqaruvchi); Rik Xinson, Glenn Oyabe, Deyv Rou (ovoz muharrirlari) | |
Tremors 3: mukammallikka qaytish | Jozef Zappala (ovoz muharriri nazoratchisi), Barri Keys (nazorat foli muharriri), Jorj R. Groves kichik (dialog muharriri / ovoz effektlari muharriri), Skott Bernshteyn (adr muharriri nazoratchi), Greg Back (ovoz effektlari muharriri), Jeyms Kristofer (dialog muharriri) | |
2002 [2][3] | Tom Thumb va Thumbelina-ning sarguzashtlari | Timoti J. Borquez (ovozli muharrirni boshqaruvchi / qayta yozib oluvchi mikser), Tomas Syslo (ovozli muharrirni boshqaruvchi), Erik Freeman (suhbatdosh muharriri), Eileen Horta (adr muharriri) |
Kovboy | Patrik Dodd, Jon C. Stuver (ovozli muharrirlarni nazorat qilish); Kristofer Emerson, Maykl Jonasku, Maykl Peyn (ovoz effektlari muharrirlari); Francesca Estevez (dialog muharriri); Anne Laing (adr muharriri); Devid Bondelevich, Daniel DiPrima (musiqa muharrirlari) | |
Aldangan | Mark Shnurivskiy (nazorat ovozli muharriri), Stiv Xemmond (nazorat foli muharriri), Janice Ierulli (suhbat dialogi muharriri), Robert Uorxol (ovoz muharriri), Gari Koftinoff (musiqa muharriri) | |
Larryboy: Multfilmdagi sarguzashtlar - Might and Angry qoshlari bilan uchish | Skott Pinkerton (ovoz / dialog muharriri / adr / musiqa muharriri), Tomas Chan (ovoz / musiqa muharriri) | |
II-ning orqasida qoldi: qayg'uli kuch | Tom Bjelich (nazorat ovozli muharriri), Virjiniya Stori (foley tahrirlovchisi), Brendon Uolker (suhbat muharriri). Gari Koftinoff (musiqa muharriri) | |
Rok My World | Mark Bek (nazorat ovozli muharriri), Stiv Xemmond (nazorat foli muharriri), Yonas Kuhnemann (suhbat suhbati muharriri), Ueyn Svingl (adr muharriri), Mara Ladiko (ovoz muharriri), Jonathan Goldsmith (musiqa muharriri) | |
Boshsuyaklar II | Nelson Ferreyra (ovoz muharririni nazorat qilish); Rob Bertola, Toni Kurri, Tim Ayl (ovoz muharrirlari) | |
Storm Watch | Patrik M. Griffit (ovoz muharriri / foley / dialog / adr muharriri), Timoti Pirson (foley muharriri), Stiven M. Galvin (suhbat / adr muharriri), Stiv Makkarti (ovoz muharriri) |
Videoga to'g'ridan-to'g'ri eng yaxshi ovozli tahrirlash
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
2003 [4][5][6] | Bionikula: Nur niqobi | Timoti J. Borquez (ovoz muharriri / musiqa muharriri); Roy Braverman (ovoz muharririni nazorat qilish); Mett Braun (dialogning muharriri); Jeyson Fridman, Erik Friman, Morgan Gerxard, Gordon Xokaylo, Jeff Xetçin, Brayan F. Mars, Pol Menichini, Daisuke Sava, Tomas Syslo (ovoz muharrirlari) |
101 Dalmatians II: Patch's London Adventure | Donald J. Malouf (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Dan Yel (foley muharriri); Tomas Uaytj (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); G.W. Braun, Adam Kopald, Todd Tun (ovoz muharrirlari); Dominik Serto (musiqa muharriri) | |
Tasavvur: Ajdaho qal'asi | ||
Inspektor Gadget 2 | Vik Kaspar (ovozli dizayner / nazorat dialogi / adr muharriri); Stefan Kluka (folga muharriri); Jon Kincade (adr muharriri); Julius Chan, Liam Egan, Mark Franken (ovoz effektlari muharrirlari); Mett Konnoli (dialog muharriri); Simon Lidli, Tim Rayan (musiqa muharrirlari) | |
II-ning orqasida qoldi: qayg'uli kuch | Tom Bjelich (nazorat ovozli muharriri), Virjiniya Stori (foley tahrirlovchisi), Brendon Uolker (suhbat muharriri). Gari Koftinoff (musiqa muharriri) | |
Tikish! Kino | Otis Van Osten (ovoz dizayneri), Jodi Tomas (foley muharriri); Jeyson Oliver (dialog / adr muharriri); Ron Salaises, Kennet Yang (ovoz effektlari muharrirlari); Dominick Certo (musiqa / skoring muharriri) | |
Tezlik | Mark Bek (ovoz muharriri); Stiv Xammond (foley muharriri); Jonas Kuhnemann (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Danielle McBride, David Moffat (ovoz muharrirlari); Daniel Piter Kolton (musiqa muharriri) | |
Shartsiz sevgi | Avram D. Gold (ovoz / dialog / adr muharriri); Richard L. Anderson (ovoz muharririni nazorat qilish); Jim Vaydman (musiqa muharriri); Elliott Koretz, Jorj Simpson, Devid A. Uittaker (ovoz effektlari muharrirlari); Rik Mitchell (foley muharriri); Donald J. Malouf (dialog muharriri); Barbara McDermott, David Olson, Joe E. Rand (musiqa muharrirlari) | |
Kuchli olov ostida | ||
2004 [7][8] | Bionikula 2: Metru Nui haqidagi afsonalar | Timoti J. Borquez (ovoz / musiqa muharriri); Roy Braverman (ovoz muharririni nazorat qilish); Erik Freeman (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Dag Andxem (adr muharriri); Maykl Geyzler, Gordon Xokaylo, Mark Xovlet, Jeff Xattins, Mark Mailand, Brayan F. Mars, Pol Menichini, Deysuke Sava, Tomas Sislo (ovoz effektlari muharrirlari); Jeyson Fridman (foley muharriri) |
Riddik yilnomalari: qorong'i g'azab | Skott Martin Gershin, Glinna Grimala (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Bryan Bouen, Bryan Celano, Lisle Engle, Tom Ozanich, Stiv Tushar, Piter Zinda (ovozli muharrirlar) | |
Gollivud shimoli | Nelson Ferreyra (ovoz / dialog / adr muharriri), Kevin Banks (ovoz / musiqa / ovoz effektlari muharriri), Kreyg Henighan (ovoz effektlari muharriri) | |
Arslon qiroli 1½ | Ronald Eng (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Willard Overstreet (nazorat foli muharriri); Tammy Fearing (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Dag Jekson, Chak Maykl, Stiv Tushar (ovozli muharrirlar); Dominik Serto (musiqa muharriri) | |
Mikkining Rojdestvo bayramida ikki marta | Donald J. Malouf (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Dan Yel (foley muharriri); Tomas Uaytj (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Todd Toon (ovoz effektlari muharriri); Charlz V.Ritter (foley muharriri); G.W. Braun, Devon Xeffli Karri, Liza J. Levin (dialog muharrirlari); Tammy Fearing (adr muharriri); Dominik Serto (musiqa muharriri) | |
Boshsuyaklar III | Nelson Ferreyra (ovoz / dialog / adr muharriri), Rob Bertola (ovoz / adr muharriri), Mayk Uelker (adr muharriri), Kevin Benks (musiqa muharriri). | |
2005 [9][10][11] | Ark | Mayk Dragi (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Stiven P. Robinson (ovoz dizayneri); Erni Sheesley (foley muharriri); Gordon Suffield (suhbat muharriri); Kayl Klauzen, Mayk Garsiya (ovoz muharrirlari); Stiven A. Saltzman (musiqa muharriri); Adam DeKoster, Peyj Pollak (foley rassomlari) |
"Betmen" va "Drakula" | Timoti J. Borquez, Tomas Syslo (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Toni Orozko (foley muharriri); Mark Kits (suhbatni boshqaruvchi); Kelly Ann Foley (adr muharriri); Dag Andxem, Daniel Ben-Shimon, Kit Dikkens, Ron Ruzikka, Deysuke Sava (ovoz muharrirlari); Mayk Garsiya, Mark Kifer, Chak Smit (dialog muharrirlari); Yox Vu (musiqa muharriri); Shon Rou (foley rassomi) | |
Bionicle 3: Shadows veb-sayti | Timoti J. Borquez (ovoz / musiqa muharriri); Tomas Syslo (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Toni Orozko (foley muharriri); Erik Freeman (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Robert Crew (adr muharriri); Roy Braverman (ovoz effektlari muharriri); Dag Andxem, Kit Dikkens, Jeyson Fridman, Mark Xovolt, Jef Xattins, Deysuke Sava, Greg Shorer (ovoz muharrirlari); Brayan F. Mars (dialog muharriri); Shon Rou (foley rassomi) | |
Boshqaruv | Jek Levi (nazorat ovozli muharriri), Daniel Kolman (ovozli dizayner), Vins Balunas (nazorat suhbati muharriri), Kris Boyett (adr muharriri), Kris Makgiri (musiqa muharriri), Dag Madik (foley rassomi) | |
Sifer | Stiven Barden, Kreyg Henighan (ovoz muharrirlarini nazorat qiladi); Djo Bratsiale (dialog muharriri); Jil Purdi (adr muharriri); Tom Kramer (musiqa muharriri) | |
Orqada qoldirilgan: Urushdagi dunyo | Mark Bek (nazoratchi ovoz muharriri), Virjiniya Stori (foley muharriri / rassom), Fred Brennan (suhbat suhbati muharriri), Richard Kalistan (adr muharriri), Dan Sekston (ovoz muharriri), Gari Chang (musiqa muharriri) | |
Hech narsa yo'q | Stiven Barden, Kreyg Henighan (ovoz muharrirlarini nazorat qiladi); Jil Purdi (dialog muharriri); Kevin Benks (musiqa muharriri); Jon Sievert (foley rassomi) |
Videoga to'g'ridan-to'g'ri loyihada eng yaxshi ovozli tahrirlash
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
2006 [12][13][14] | Tulki va Hound 2 | Donald J. Malouf (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Dan Yel (foley muharriri); Tomas Uaytj (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Charlz V. Ritter (ovoz effektlari / dialog muharriri); Todd Toon (ovoz effektlari muharriri); Tanya Noel Xill, Charlz Martin Inouye (musiqa muharrirlari) |
Konnorlar urushi | Mark Lanza (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Vik Radulich (dialogning muharriri); Maykl Mullan (ovoz effektlari muharriri); Jeyms Bairian, Lui Qal'asi (musiqiy muharrirlar) | |
Leroy & Stitch | Melinda Dilger, Otis Van Osten (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Trevor Sperry (foley muharriri); Jeyson Oliver (dialog / adr muharriri); Wes Otis, Jeff Shiffman (ovoz effektlari muharrirlari); Maykl Tavera (musiqa muharriri) | |
Uch yarim | Mark Bek (nazorat ovozli muharriri), Stiv Xemmond (nazorat foli muharriri), Yonas Kuhnemann (suhbat suhbati muharriri), Richard Kalistan (adr muharriri), Bill Xolleydi (musiqa muharriri) | |
Ultimate Avengers: Film | Clive H. Mizumoto, Ron Salaises (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Jon Brengman (foley muharriri); Mayk Garsiya (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Mayk Dragi (ovoz effektlari / dialog / musiqa muharriri); Kayl Klauzen, Timoti A. Klivlend, Pol J. Diller, Stiven P. Robinson, Kennet Yang (ovoz effektlari muharrirlari); Mark Rayan (musiqa muharriri) | |
Ultimate Avengers 2: Pantherning ko'tarilishi | Mayk Dragi, Stiven P. Robinson (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Devid Ball (foley tahrirlovchisi); Mayk Garsiya (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Kayl Klauzen, Mark Lanza (ovoz effektlari muharrirlari); Devid V. Barr (adr muharriri); Mark Rayan (musiqa muharriri) |
Eng yaxshi ovozli tahrirlash - to'g'ridan-to'g'ri videoga
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
2007 [15] | Haunted Hilldagi uyga qaytish | Bill R. Din (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Deyn Devis (ovoz dizayneri); Kristofer Alba (foley muharriri); Stefani Braun (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Bobbi Banks (adr muharriri); Drew Yerys (ovoz muharriri); Angela Hackner, Pol Hackner, Endryu Tvit, Greg Vard (dialog muharrirlari); Richard Adrian, Greg Hedgepat (ovoz dizayni) |
Supermen: Qiyomat | Robert Xargrivz (ovozli muharrir / dizayner / foley rassomi); Mark Keatts (ovoz muharriri / ovozli dizayner); Mayk Garsiya, Mark Kifer (dialog muharrirlari); Kristin X. Luetje (musiqa muharriri); Jon Xegez (foley yozuvchisi) | |
Ajoyib sayohat: Kimning hikoyasi | Bill R. Din (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Stiv Nelson (foley muharriri); Pol Xakner (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Greg Hedgepat, Jeyms Morioka, Entoni Roza, Dryu Yers (ovoz muharriri); Stefani Braun (dialog muharriri); Pol Krauder (musiqa muharriri) | |
Yengilmas temir odam | Mayk Draghi, Stiven P. Robinson (ovoz muharrirlari / ovoz dizaynerlarini boshqarish); Devid Ball (foley tahrirlovchisi); Mayk Garsiya (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Kayl Klauzen, Styuart Provin, Tim Uolston (ovoz muharrirlari); Mark Rayan (musiqa muharriri) | |
Veteran | Mark Shnurivskiy (ovoz muharriri / ovozli dizayner); Djo Mankuzo (suhbat muharriri); Richard Kalistan (adr muharriri); Mark Bek, Kevin Xovard, Den Sexton (ovoz effektlari muharrirlari); Alastair Grey, Rob Xgedus, Jonas Khnemann (dialog muharrirlari); Erik Kadeski, Nik Dayer (musiqa muharriri) | |
2008 [16][17][18] | Batman: Gotham ritsari | Robert Xargrivz (ovoz muharriri / dizayner / ovoz effektlari muharriri / foley rassomi); Mark Kits (suhbatni boshqaruvchi); Kelly Ann Foley, Mayk Garsiya, Mark Keefer (dialog muharrirlari); Kristin X. Luetje (musiqa muharriri) |
Futurama: Bender o'yini | Travis Pauers (ovozli muharrir nazoratchi), Pol D. Kalder (suhbatning muharriri), Skott Shirle (musiqa muharriri) | |
Smart's Bryus va Lloyd-ni oling: nazoratsiz | Gregori M. Gerlich (ovoz / adr muharriri); Sendi Berman (ovoz dizayneri); Devid M. Kovan (dialogning muharriri); Styuart Kalderon, Timoti A. Klivlend, Pol J. Diller (ovoz effektlari muharrirlari); Jeremi J. Gordon (adr muharriri); Robb Boyd (musiqa muharriri); Shelli Roden, Jodi Tomas (foley rassomlari), | |
Adolat ligasi: yangi chegara | Timoti J. Borquez, Tomas Syslo (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Mark Keatts (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Dag Andxem, Keyt Dikkens, Erik Freeman, Toni Orozko, Daisuke Sava (ovoz effektlari muharrirlari); Kelly Ann Foley, Mayk Garsiya, Mark Keefer (dialog muharrirlari); Kevin Manthei (musiqa muharriri); Diane Greko, Shon Rou (foley rassomlari) | |
Vayrdsvill | Mark Gingras (nazorat ovozli muharriri), Stiv Xemmond (foley muharriri), Allan Fung (suhbat suhbati muharriri), Jon Rouli (musiqa muharriri) | |
2009 [19][20][21] | Family Guy: Nimadir, Nimadir, Nimadir, Dark Side | Bob Newlan (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Endryu Ellerd (ovoz dizayneri); Brayan Nikols (ovoz effektlari muharriri); Patrik S. Klark, Mark Eklund (dialog muharriri); Sten Jons, Duglas M. Leki (musiqa muharrirlari); Deyl V. Perri (foley rassomi), |
B.O.B.ning katta tanaffusi | Jon Markiz (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Jonathan Klein (folley muharriri); P.K. Hooker (ovoz effektlari muharriri); Adam Milo Smalley (musiqa muharriri); Alyson Dee Mur, Jon Roes (foley rassomlari) | |
Caprica: Uchuvchi | Daniel Kolman (ovoz / dizaynerni boshqaruvchi); Jek Levi (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Sem C. Lyuis (foley muharriri); Vince Balunas (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Jeff K. Brunello (foley muharriri); Maykl Baber (musiqa muharriri); Dag Madik, Richard Partlov (foley rassomlari) | |
Tezlikdan chiqish | Jorj Xaddad (ovoz / dialog / foley muharriri); Devid Barbi, Bredli C. Katona (ovozli dizaynerlar / effektlar muharrirlari); Xyu Merfi (foley muharriri); Edmund J. Lachmann (adr muharriri /, dialog / adr muharriri); Devid Bolduin (ovoz effektlari muharriri); Charli Kolander (dialog muharriri); Giorgio Bertuccelli (musiqa muharriri); Zeyn D. Bryus, Jozef T. Sabella (foley rassomlari) | |
Lionelvil: Destinatsiya sarguzashtlari | Rik Xinson (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Jeffri Ketl (foley muharriri); Uilyam Xinson (ovoz effektlari muharriri); Sanaa Kelley, Sintiya Merril (foley rassomlari) | |
Tinker qo'ng'irog'i va yo'qolgan xazina | Donald J. Malouf (ovozni boshqaruvchi / dizayner); Dan Yel (foley muharriri); Tomas Uaytj (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Rendi Babajtis (ovoz effektlari muharriri); Eliza Pollack Zebert (dialog muharriri); Dominik Serto (musiqa muharriri); Jon T. Kuchchi, Den O'Konnel (foley rassomlari) | |
Noto'g'ri burilish 3: O'lik uchun chap | Trip Brock, Peter D. Lago (ovozli muharrirlarni nazorat qilish); Stiven Avila (ovoz dizayneri); Aleksandr Pugh (ovoz effektlari muharriri); Brian S.M. G'azab (dialog muharriri); Ginger Geary (foley rassomi) |
2010 yil
Eng yaxshi ovozli tahrirlash - to'g'ridan-to'g'ri videoga - jonli harakat
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
2010 [22][23][24] | 30 kunlik tun: qora kunlar | Erik Lalikata (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Rayan Gegenxaymer (ovozli dizayner / effektlar muharriri); Metyu C. Bevil (foley muharriri); Dhyana Carlton-Tims (dialog muharriri, dialog muharriri); Shon Grey, Eryne Prine (ovoz effektlari muharrirlari); Jon Sanakor, Rayan Yang (adr muharriri); Jaklin Nyuman Dorn (musiqa muharriri); Aleks Ullrich (foley rassomi) |
Caprica: Apotheosis | Daniel Kolman (ovoz / dizaynerni boshqaruvchi); Jek Levi (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Jeff K. Brunello (ovoz dizayneri); Sem C. Lyuis (foley muharriri); Vince Balunas (dialogning muharriri); Sara Bencivenga (adr muharriri); Stefani Feldman (guruh adr muharriri); Maykl Baber (musiqa muharriri); Dag Madik, Monik Reymond (foley rassomlari) | |
Yo'qotilgan o'g'il bolalar: tashnalik | Stiven Avila (ovozli muharrir / dizayner); Trip Brock (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Piter D. Lago (ovoz dizayneri); Kris Makgiri (musiqa muharriri); Aleksandr Pugh (ovoz effektlari muharriri); Irene Montero (foley muharriri); Skip Uilyams, Brayan S.M. G'azab (dialog muharrirlari); Ben Uitver (adr muharriri); Jenni Leyt (musiqa muharriri); Tara Blyum, Rik Ouens (foley rassomlari) | |
2011 [25][26] | Sevgi | Bob Kellough (nazorat ovozli muharriri / dizayner), Kreyg Xenigan (nazorat ovozli muharriri), Endi Koyama (ovoz muharriri), Stiv Beyn (foley rassomi) |
Betxovenning Rojdestvo sarguzashtlari | Patrik Giraudi (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Stiven Avila, Piter D. Lago, Aleksandr Pyu (ovoz effektlari muharrirlari); Trip Brock (foley muharriri); Jon Gilbert (dialog muharriri); Maykl T. Rayan (musiqa muharriri); Lorita de la Cerna, Rik Ouens (foley rassomlari) | |
Street Kings 2: Motor City | Erik Lalikata (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Rayan Gegenxaymer, Charlz Maynes (ovoz dizaynerlari); Jon Sanakor (foley muharriri); Joshua Aaron Jonson (suhbat muharriri); Emi Felton (adr muharriri); Kori Milano (musiqa muharriri); Aleks Ullrich (foley rassomi) | |
2012 [27][28] | Olov bilan olov | Devid Barber (ovoz muharriri); Shon Grey, Ken Skoglund (ovoz dizaynerlari); Gonsalo Espinoza (foley / adr muharriri, foley rassomi); David Kitchens (foley rassomi) |
12 Rojdestvo itlari: Buyuk kuchukchani qutqarish | Karlos Sanches (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Josh Ekberg, Piter D. Lago (ovoz dizaynerlari); Jon Sanakor (foley muharriri); Jeyson Oliver (suhbat muharriri); Kurt Godvin, Ues Kobernik, Lesli Sozye, Jeyk Tsukerberg (ovoz effektlari muharrirlari); Andjey Varzocha (musiqa muharriri); Gregg Barbanell, Aleks Ullrich (foley rassomlari) | |
Cowgirls 'farishtalari | Erik Lalikata (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Eryne Prine (ovozli dizayner); Dhyana Carlton-Tims (dialogning muharriri); Sergio R. Rocha (ovoz effektlari muharriri); Tara Blyum, Aleks Ullrich (foley rassomlari) | |
El-Gringo | Jon Vogl (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Devid Barbi, Stiv Papagiannis (ovoz dizaynerlari); Peggi Blum (foley muharriri); Mett Kobi (dialog muharriri); Bredli C. Katona, Jessi Kis (ovoz effektlari muharrirlari); Monik Reymond (foley rassomi) | |
47-modda | Endryu DeKristofaro (ovoz muharririni nazorat qilish); Ann Scibelli, Tim Walston (ovoz dizaynerlari); Kerri Karmean-Uilyams (foley muharriri); Glynna Grimala (adr muharriri); Tim Kimmel (dialogning muharriri); Maykl Peyn, Gayl Uesli (ovoz effektlari muharrirlari); Gari A. Xeker, Gari Marullo (foley rassomlari) | |
Osombiya | Piter D. Lago, Karlos Sanches (ovoz dizaynerlari); Fillip Raves (foley muharriri, foley muharriri); Robert Ramires, Jeyk Tsukerberg (ovoz effektlari muharrirlari); Jeyms Shafer (musiqa muharriri); Aaron Devies, Entoni Ferro, Andrea Laird, Sindi Raves (foley rassomlari) | |
Kurt-bo'ri: oramizdagi hayvon | Glenn Morgan (nazorat qiluvchi ovoz muharriri); Mayk Chok (ovoz dizayneri); Ben Uilkins (foley muharriri ustidan nazorat); Jou Dzuban, Jastin Dzuban, Loren Xadvey (ovoz muharrirlari); Kris Foster (musiqa muharriri); Stella Valente (foley rassomi) | |
2013 [29][30] | Agent Karter | Endryu DeKristofaro (ovoz muharririni nazorat qilish); Maykl Peyn, Enn Skibelli (ovoz dizaynerlari); Laura Xarris Atkinson (suhbat muharriri); Gari A. Xeker, Gari Marullo (foley rassomlari) |
Baytown shahridan tashqarida yurganlar | Erik Lalikata (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Jeremi B. Devis, Rayan Gegengeymer (ovoz dizaynerlari); Shaun Kanningem (foley muharriri); Tom Boykin (dialogning muharriri); Tara Blyum (foley rassomi) | |
Empire State | Devid Barber (ovozli / dialog muharriri); Gonsalo Espinoza (nazorat foli / adr muharriri); Stiven Avila, Shon Grey, Piter D. Lago (ovoz effektlari muharrirlari); Ben Zarai (dialog muharriri); David Kitchens (foley rassomi) | |
Dalillar | Darren 'Sunny' Warkentin (ovozli muharrir / dizayner); Lon Bender (ovoz muharririni nazorat qilish); Kris Fenske (ovoz dizayneri); Shoun Kennelli (foley muharriri); Kris Jonston (dialog / adr muharriri, qayta yozib olinadigan mikserni boshqarish); Tim Xogenakker, Entoni Vanchur (ovoz muharrirlari); Julie Pirs (musiqa muharriri) | |
Muzlatilgan zamin | Devid Barber (ovoz muharriri); Gonsalo Espinoza (nazorat foli / adr muharriri); Stiven Avila, Piter D. Lago, Aleksandr Pyu (ovoz effektlari muharrirlari); Shon Grey, Ben Zaray (dialog muharrirlari); Devid Pol Dorn (musiqa muharriri); David Kitchens (foley rassomi) | |
Zulmat Lord | Trip Brock (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Piter D. Lago (ovoz dizayneri); Greg Mauer (foley muharriri); Stiven Avila, Aleksandr Pyu (ovoz effektlari muharrirlari); Mett Salib, Yan Shedd, Keyt Sheil (foley muharrirlari); Jeki Jonson, Brayan S.M. G'azab (dialog muharrirlari); Ben Uitver (adr muharriri); Jeyms Beyli (foley rassomi) | |
2014 [31][32] | Stonehearst boshpana | Lon Bender (ovoz muharriri / dizaynerini boshqarish); Bill R. Din (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Kris Fenske (ovoz dizayneri); Reychel Chansi (foley muharriri); Bobbi Banks (dialog / adr muharriri); Chad Birmingem, Jon Karbonara (musiqiy muharrirlarni nazorat qilish); Patrik Tsitseron, Dino Dimuro, Ektor C. Gika, Devid Reyns, Allan Zaleski (ovoz effektlari muharrirlari); Rayan Kollison (foley rassomi) |
Rojdestvo ajdaho | Karlos Sanches (ovoz / dialog / adr muharriri, ovozli dizayner); Joshua Aaron Jonson (ovoz dizayneri); Fillip Rves (foley muharriri); Jeyms Shafer (musiqa muharriri); Skott Evan Anderson, Kit R. Anderson (foley rassomlari) | |
Leprikon: kelib chiqishi | Lon Bender, Darren 'Sunny' Warkentin (ovozli muharrirlarni nazorat qilish); Rusty Dann, Kris Fenske (ovoz dizaynerlari); Geordy Sincavage (nazorat foli muharriri); Loren Xadvey (suhbatni boshqaruvchi / adr muharriri); Stiven A. Saltzman (rahbar musiqiy muharriri); Frenk Bakner, Dino Dimuro, Entoni Vanchure, Rayan Vassil (ovoz effektlari muharrirlari); Tim Xogenakker (dialog / adr muharriri); Devid De Koster, Sanaa Kelli (foley rassomi) | |
Shahzoda | Devid Barber (ovozli / dialog muharriri); Shon Grey, Ben Zarai (ovoz dizaynerlari); Gonsalo Espinoza (nazorat foli / dialog / adr muharriri); David Kitchens (foley rassomi) | |
Qizil osmon | Devid Barber (ovoz / dialog / adr muharriri ustidan nazorat); Ben Zarai (ovozli muharrir nazoratchi); Ken Skoglund (ovoz dizayneri); Gonsalo Espinoza (nazorat foli muharriri); Tim Uilyams (musiqa muharriri); Shon Grey, Stiv Urban (ovoz effektlari muharrirlari); David Kitchens (foley rassomi) | |
Wer | Trip Brock (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Ben Uaytver (adr muharriri); Stiven Avila, Piter D. Lago, Aleksandr Pyu (ovoz effektlari muharrirlari); Mett Salib (foley muharriri / rassom); T.J. Boyd, Greg Mauer, Raymond Park (foley muharrirlari); Jeki Jonson, Yan Shedd (dialog / adr muharriri); Jeyms Beyli (foley rassomi) | |
2015 [33][34] | Barcha cho'l | Stiven Avila, Trip Brok (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Yan Shedd (dialog muharriri nazoratida); Ben Uaytver (adr muharriri); Rikli V. Damm, Aleksandr Pyu (ovoz effektlari muharrirlari); Kichik Terri Boyd (foley muharriri); Jeki Jonson (dialog / adr muharriri); Kenni Vuds (musiqa muharriri); Sanaa Kelley, Mett Salib (foley rassomlari) |
7 daqiqa | Trip Brock (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Stiven Avila (ovoz dizayneri); Yan Shedd (dialog muharriri); Ben Uitver (adr muharriri, dialog / adr muharriri); Raymond Park, Aleksandr Pugh (ovoz effektlari muharrirlari); Terri Boyd kichik, Mett Salib (foley rassomlari) | |
Oxirgi Shift | Deyv Chmela, Maykl Orlovski (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Kolin Xart, Li Rili (ovoz dizaynerlari); Ben Conley, Joy Elett, Jeff King, Jeyms Ruz (ovoz effektlari muharrirlari); Rayan Maguayr (foley muharriri); Adam Barber (musiqa muharriri); Tara Blyum (foley rassomi) | |
Tinglash | Devid Barber (ovoz muharriri, ovoz effektlari muharriri), Devid Kitchens (ovoz muharriri, foley rassomi), Stiv Urban (ovoz dizayneri), Gonsalo Espinoza (nazorat foli / adr muharriri), Ben Zaray (suhbat suhbati muharriri), Edvard Uayt. (musiqiy muharrirni boshqaruvchi), Shon Grey (ovoz effektlari / dialog / adr muharriri) | |
Yo'qotilgan daryo | Lon Bender (ovoz muharririni nazorat qilish); Xuldar Freyr Arnarson, Kris Fenske (ovoz dizaynerlari); Geordy Sincavage (nazorat foli muharriri); Robert Fernandes, Greg Xedjepat (dialog muharrirlarini nazorat qiladi); Jeyson Tregoe Nyuman (musiqa muharriri); Jonah Guelzo, Piter Staubli, Skott Vulf, Allan Zaleski (ovoz effektlari muharrirlari); Dan Kenyon, Rayan Vassil (foley muharrirlari); Pol Xakner, Daniel S. Irvin (dialog / adr muharrirlari); Tara Blyum, Vinsent Gisetti (foley rassomlari) | |
Urush cho'chqalari | Karlos Sanches (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Charlz Maynes, Metyu Tomas Xoll (ovozli dizaynerlar / effektlar muharrirlari); Fillip Rves (foley muharriri); Gregori M. Gerlich (nazorat qiluvchi dialog muharriri); Aleks Xarlamov (rahbar musiqa muharriri); Joshua Aaron Jonson (ovoz effektlari muharriri); Stefani Braun, Devid M. Kovan, Mett Voulz (dialog / adr muharrirlari); Skott Evan Anderson (foley rassomi) | |
Biz hali ham shu erdamiz | Tom Boykin, Erik Lalikata, Den Snou (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Rayan Gegenxaymer (ovoz dizayneri); Brayan Dunlop (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Tara Blyum (foley rassomi) | |
2016 [35][36] | Duel | Devid Barber (ovoz muharriri); Shon Grey, Ken Skoglund, Stiv Urban (ovoz effektlari muharrirlari); Mixa Loken (dialog muharriri); Maykl Kreple (adr muharriri); Ben Zarai (musiqa muharriri); Gonsalo Espinoza, Devid Kitchens (foley ustalari) |
Buzilgan qasamyodlar | Shon Xiggins, Erik Lalikata (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Dan Snow (audio qo'rg'oshin); Rayan Gegenxaymer, Kayl Leyn (ovoz effektlari muharrirlari); Leah Putlek (foley muharriri); Dhyana Carlton-Tims (dialog muharriri) | |
Qafasni silkit | Trip Brock (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Raymond Park (ovoz dizayneri); Bryus Stubblefild (suhbat muharriri); Zheng Jia, Jon Kochanczyk, Rori O'Shea, GW. Papa III (ovoz effektlari muharrirlari); Kichik Terri Boyd (foley muharriri); Yan Shedd (dialog muharriri); Sanaa Kelley, Mett Salib (foley rassomlari) | |
Noziklash | Trip Brock (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Raymond Park (ovoz dizayneri); Yan Shedd (dialog muharriri); Ben Uitver (adr muharriri); Shon Xaysinger, Zheng Jia (ovoz effektlari muharrirlari); Jordan McClain (foley muharriri); Sanaa Kelley, Mett Salib (foley rassomlari) | |
USS Indianapolis: Jasoratli erkaklar | Devid Barber (ovoz muharriri); Roland N. Tay (ovozli dizayner); Devid Barbi, Shon Grey, Ben Zarai (ovoz effektlari muharrirlari); David Kitchens (foley muharriri); Karol Urban (dialog muharriri); Zigmund Gron (musiqa muharriri); Gonsalo Espinoza (foley rassomi) |
Ovozni tahrirlash bo'yicha ajoyib yutuq - Teatrdan tashqari badiiy filmlar uchun ovoz effektlari, foli, musiqa, dialog va ADR
Yil | Film | G'oliblar / Nomzodlar |
---|---|---|
2017 [37][38] | Fellini qidirishda | Ben Zarai (ovozli muharrir, ovozli dizayner); Devid Barber (ovoz muharriri, dialog muharriri); Maykl Lanue (foley muharriri); Maykl Kreple (adr muharriri); Jennifer Nash (musiqa muharriri); Gonsalo Espinoza, Devid Kitchens (foley ustalari) |
Enagay | Dror Mohar (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Robert Jekson (adr muharriri); Jeymi Xardt (foley muharriri); Mark Rayan, Lodj Worster (musiqa muharrirlari); Migel Barbosa (foley rassomi) | |
Havenxerst | Tom Boykin, Erik Lalikata (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Aleks Vayss (ovozli dizayner); Dan Snow (audio qo'rg'oshin); Rayan Maguayr, Liya Putlek (foley muharrirlari); Kayl Leyn (adr muharriri); Tara Blyum (foley rassomi) | |
Imperial Dreams | Stiven Avila, Trip Brok, Raymond Park (ovoz effektlari muharrirlari); Kichik Terri Boyd, Mett Salib (foley muharrirlari); Jeki Jonson, Yan Shedd (dialog muharrirlari); Ben Uitver (adr muharriri) | |
Kichik yovuzlik | Mac Smit (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Lyuk Dann Gielmuda, Jonathan Greber (foley muharrirlari); Bred Semenoff (dialog muharriri); Anjela Klavriye, Kris Makgeri (musiqa muharrirlari); Andrea Gard (foley rassomi) | |
Qo'zg'olon | Etan Beygel, Chad J. Xyuz (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Devid Barnabi, Shoun Kanningem, Kris Terxun (ovoz effektlari muharrirlari); Charli Kolander (dialog muharriri); Karsten Rixter (foley rassomi) | |
2018 [39][40] | Yo'qolib ketish | Will Files, P.K. Hooker (ovozli muharrirlarni nazorat qilish); Liza J. Levine (adr muharriri); Jastin M. Deyvi, Ken Makgill (ovoz effektlari muharrirlari); Rayan Koul, Polli Makkinnon (dialog muharrirlari); Bret Pirs (musiqa muharriri); Stiv Beyn (foley rassomi) |
Rojdestvo yilnomalari | Mark Mangini (ovoz muharririni nazorat qilish); Bayron Uilson (suhbat muharriri nazorat qiluvchi); Charli Campagna, Eliot Connors, Piero Mura (ovoz effektlari muharrirlari); Ezra Dvek, Albert Gasser (foley muharrirlari); Xyu Vaddell (adr muharriri); Fernand Bos (musiqa muharriri) | |
O'yin tugadi, odam! | Bryus Barris, Elliott Korets (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Syuzan Dyudek (suhbat muharriri nazoratida); Tom Brennan, Jozef Tsay (foley muharrirlari); Chase Kehn (dialog muharriri); Darrell Xoll (musiqa muharriri); Dawn Lunsford, Alicia Stevenson (foley rassomlari) | |
Erve bilan mening kechki ovqatim | Odin Benites, Bayron Uilson (ovoz muharrirlarini nazorat qilish); Charli Kempagna, Greg Xedjepat, Deyv MakMoyler (ovoz effektlari muharrirlari); Del Spiva (musiqiy muharrirni boshqaruvchi); Jordan McClain (foley muharriri); Maykl J. Benavente (dialog muharriri); Nikolas Fitsjerald, Lens Povlok (musiqa muharrirlari); Geordy Sincavage (foley rassomi) | |
Tau | Mattias Eklund (ovozli muharrirni boshqaruvchi); Magnus Alakangas, Aleksandr Berggren, Fredrik Dalenfyal, Erik Xektor (ovoz effektlari muharrirlari); Kimberli Xarris (dialog muharriri); Ulf Olausson (foley artist) | |
2019 [41][42] | Bormoq | Odin Benitez, Todd Toon (supervising sound editors); Martyn Zub (sound designer); Christopher Bonis, Luke Gibleon, Jason King, Adam Kopald (sound effects editors); Walter Spencer (foley editor); John C. Stuver (dialogue editor); Dave McMoyler (adr editor); Peter Oso Snell (music editor); Mike Horton, Tim McKeown (foley artists) |
Deadwood: Film | Daniel Colman, Mandell Winter (supervising sound editors); Ben Cook (sound designer); Eryne Prine (foley editor); Brian Armstrong, Shane Hayes, Bernard Weiser (dialogue editors); Dhyana Carlton-Tims, Rob Chen (adr editors); Stephanie Gangel, Micha Liberman, Jillinda Palmer (music editors) | |
Qochish rejasi: ekstraktorlar | David Barber (supervising sound editor), Roland Thai (sound designer), George Haddad (sound effects editor), David Kitchens (foley editor), Michael Kreple (adr editor), Ben Zarai (music editor), Gonzalo "Bino" Espinoza (foley artist) | |
Guava oroli | Trevor Gates (supervising sound editor); Jason Dotts (supervising adr editor); Matthew Thomas Hall, Paul Knox (sound effects editors); Walter Spencer (foley editor); Jesse Kees (dialogue editor); Devaughn Watts (music editor); Mike Horton, Tim McKeown (foley artists) | |
IO | Mac Smith (supervising sound editor/sound designer), Brandon Proctor (sound designer), Richard Gould (foley editor), Brad Semenoff (dialogue editor), Chris Gridley (adr editor), Heikki Kossi (foley artist) | |
Lady va Tramp | Endryu DeKristofaro, Darren 'Sunny' Warkentin (supervising sound editors); David Esparza (sound designer); Bryan Lawson (supervising music editor); Michael Payne, Matthew Wilson (sound effects editors); Geordy Sincavage (foley editor); Kelly Oxford (dialogue editor); David Stanke (adr editor); Erica Weis (music editor) | |
Meri | David Barber (supervising sound editor); Karol Urban (dialogue editor); George Haddad, Roland N. Thai, Steve Urban, Ben Zarai (sound effects editors); David Kitchens (foley editor); Michael Kreple (adr editor); Gonzalo Espinoza (foley artist) | |
O.G. | Frederic Dubois, Dror Mohar (supervising sound editors); Tapio Liukkonen (foley artist) |
Tashqi havolalar
Adabiyotlar
- ^ "Ovoz muharrirlari Golden Reel mukofotlari uchun nomlarni tanlaydilar". Turli xillik. Olingan 27 iyun, 2019.
- ^ "'Guruhlar, '"Yo'q qilish" eng yaxshi Golden Makarasi ". Turli xillik. Olingan 27 iyun, 2019.
- ^ "Disneyning animatsion animatsiyasi va SpongeBob kvadratchalari ikki baravar oltin ishlab topishadi". Animatsiya dunyosi tarmog'i. Olingan 27 iyun, 2019.
- ^ "'Pirates' reels in most MPSE noms". Turli xillik. Olingan 28 iyun, 2019.
- ^ "MPSE Golden Reel mukofotlari e'lon qilindi". Aralash. Olingan 28 iyun, 2019.
- ^ "Nomzodlar / g'oliblar". IMDb. Olingan 28 iyun, 2019.
- ^ "'Aviator, ovozli tahrirlovchining hisob raqamini "o'ldiring".. Turli xillik. Olingan 18 iyul, 2019.
- ^ "Aviator & Incredibles mukofotining 2004 yildagi eng yaxshi" Oltin g'altak "mukofotlari". AWN. Olingan 18 iyul, 2019.
- ^ "Tahrirlovchilar" Geysha "tovushlarini eshitadilar'". Turli xillik. Olingan 28 iyun, 2019.
- ^ "Ovoz muharrirlari maqtashadi". Turli xillik. Olingan 28 iyun, 2019.
- ^ "2006 yil" Oltin g'altak "mukofotiga nomzodlar: Badiiy filmlar". Jason Ryder. Olingan 1 iyul, 2019.
- ^ "MPSE Golden Reel nomlarini e'lon qiladi". Turli xillik. Olingan 4-iyul, 2019.
- ^ "Iwo Jimadan kelgan xatlar va avtomashinalar eng yaxshi" Oltin g'altak "mukofotiga sazovor bo'ldi". AWN. Olingan 4-iyul, 2019.
- ^ "2007 yilgi" Oltin g'altak "mukofotiga nomzodlar: Boshqalar". Arxivlandi asl nusxasi 2008 yil 25 martda. Olingan 30 iyul, 2014.
- ^ "2008 Golden Reel Award Nominees: Other". Jason Ryder. Olingan 30 iyul, 2019.
- ^ "'Button' among Golden Reel nominees". Hollywood Reporter. Olingan 5 iyul, 2019.
- ^ "'WALL-E 'Golden Reel mukofotlarini jilolaydi ". Hollywood Reporter. Olingan 4-iyul, 2019.
- ^ "2009 yilgi" Oltin g'altak "mukofotiga nomzodlar: badiiy filmlar". Motion Picture Sound Redaktorlari. Arxivlandi asl nusxasi 2012 yil 30 iyunda. Olingan 17 fevral, 2018.
- ^ "Oltin g'altak mukofotiga nomzodlar e'lon qilindi". Los Anjeles Tayms. Olingan 8-iyul, 2019.
- ^ "MPSE Announces Winners of 2010 Golden Reel Awards". Aralash. Olingan 8-iyul, 2019.
- ^ "2010 Golden Reel Award Nominees: Other". Motion Picture Sound Redaktorlari. Olingan 30 iyul, 2019.
- ^ "Motion Picture Sound Redaktorlari" Oltin g'altak "mukofotiga nomzodlarni e'lon qilishdi". Los Anjeles Tayms. Olingan 20 iyun, 2019.
- ^ "MPSE 58-chi Oltin g'altakning mukofot egalarini e'lon qildi". Aralash. Olingan 20 iyun, 2019.
- ^ "2011 Golden Reel Award Nominees: Other". Motion Picture Sound Redaktorlari. Arxivlandi asl nusxasi 2011 yil 24 yanvarda. Olingan 30 iyul, 2019.
- ^ "MPSE 2013 yilgi Oltin g'altakka nomzodlarni e'lon qiladi". Animatsiya dunyosi tarmog'i. Olingan 20 iyun, 2019.
- ^ "2012 Golden Reel Award Nominees: Other". Motion Picture Sound Redaktorlari. Olingan 30 iyul, 2019.
- ^ "Ovoz muharrirlari" Oltin g'altakka nomzodlarni e'lon qiladi ". Hollywood Reporter. Olingan 31 iyul, 2019.
- ^ "'Life of Pi 'juft ovozli muharrirlar mukofotlarini yutdi ". Hollywood Reporter. Olingan 20 iyun, 2019.
- ^ "'Taxtlar qoidalari "Oltin g'altakning mukofotlari televideniye nominatsiyalari". Turli xillik. Olingan 31 iyul, 2019.
- ^ "YANGILASH: Kinofondalar ovozli muharrirlari" Oltin g'altakka "da'vogarlarning to'liq ro'yxatini ochib berishdi". Topshirish muddati; tugatish muddati. Olingan 21 iyun, 2019.
- ^ "'Birdman,' 'Apes' Top 2015 Golden Reel Nominations". Topshirish muddati; tugatish muddati. Olingan 21 iyun, 2019.
- ^ "'Birdman ',' American Snayper 'Oltin g'altakning eng yaxshi mukofotlari: MPSE g'oliblari ro'yxati ". Topshirish muddati; tugatish muddati. Olingan 21 iyun, 2019.
- ^ "'Mad Max,' 'The Martian,' 'Star Wars' and 'The Revenant' Lead Golden Reel Nominations". Hollywood Reporter. Olingan 20 iyun, 2019.
- ^ "Golden Reel Awards: To'liq g'oliblar ro'yxati". Hollywood Reporter. Olingan 20 iyun, 2019.
- ^ "'Hacksaw Ridge, "Rogue One", "Arrival" ovozli muharrirlarning asosiy nomzodlari ". Hollywood Reporter. Olingan 21 iyun, 2019.
- ^ "Motion Pictures ovoz muharrirlarining" Oltin g'altak "mukofotlari:" Hacksaw Ridge "," Westworld "g'oliblar orasida - To'liq ro'yxat". Topshirish muddati; tugatish muddati. Olingan 21 iyun, 2019.
- ^ "MPSE Golden Reel Awards: 'Baby Driver,' 'Dunkirk' Among Sound Editors' Nominees". Hollywood Reporter. Olingan 21 iyun, 2019.
- ^ "'Dunkirk', 'Blade Runner 2049' Take Home Top Honors At MPSE Golden Reel Awards – Complete Winners List". Topshirish muddati; tugatish muddati. Olingan 21 iyun, 2019.
- ^ "Outstanding Achievement in Sound Editing – Non-Theatrical Feature". Motion Picture Sound Redaktorlari. Olingan 22 iyun, 2019.
- ^ "'Bohemian Rhapsody,' 'A Quiet Place' Take Top Sound Editing Honors at the MPSE Golden Reel Awards". IndieWire. Olingan 22 iyun, 2019.
- ^ "Non-Theatrical Nominees:". Motion Picture Sound Redaktorlari. Olingan 25 dekabr, 2019.
- ^ Dino-Ray Ramos (2020 yil 20-yanvar). "MPSE Golden Reel Awards: 'Ford V Ferrari', '1917', 'Parasite', 'The Mandalorian' Among Winners". Topshirish muddati; tugatish muddati. Variety Media, MChJ. Olingan 20 yanvar, 2020.
Bu mukofot bilan bog'liq maqola a naycha. Siz Vikipediyaga yordam berishingiz mumkin uni kengaytirish. |