2016 yil Filippin Vakillar palatasi saylovida saylangan vakillar ro'yxati - List of representatives elected in the 2016 Philippine House of Representatives election
Bular saylangan vakillardir 2016 yil Filippin Vakillar palatasiga saylovlar Kul rang bilan ajratilgan o'rindiqlar chegaralar o'zgartirilgan tumanlardir.
Luzon
Milliy poytaxt viloyati
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Caloocan-1 | NPC | Deyl Gonsalo Malapitan | Liberal | Yangi vakil. | ||
Caloocan-2-chi | Liberal | Edgar Erice | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Las-Pinas | Nasionalista | Mark Villar | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Makati-1-chi | UNA | Manuel Monsour T. del Rosario | UNA | Yangi vakil. | ||
Makati-2-chi | UNA | Luis Kampos | UNA | Yangi vakil. | ||
Malabon | NPC | Federiko Sandoval II | NPC | Yangi vakil. | ||
Mandaluyong | Liberal | Aleksandra Gonsales | Liberal | Yangi vakil. | ||
Manila-1-chi | Liberal | Menni Lopez | NPC | Yangi vakil. | ||
Manila-2-chi | Liberal | Karlo Lopez | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Manila-3-chi | Liberal | Jon Marvin “Yul Servo ”Nieto | Asenso Manileño | Yangi vakil. | ||
Manila-4 | NUP | Edvard Makeda | Asenso Manileño | Yangi vakil. | ||
Manila-5 | KABAKA | Amanda Kristina Bagatsing | KABAKA | Yangi vakil. | ||
Manila-6 | Liberal | Bienvenido M. Abante Jr. | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Marikina-1-chi | Liberal | Bayani Fernando | NPC | Yangi vakil. | ||
Marikina-2-chi | Liberal | Miro Quimbo | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi.[1] | ||
Muntinlupa | Liberal | Rozzano Rufino Biazon | Liberal | Sobiq vakili. | ||
Navotalar | UNA | Tobi Tiangko | UNA | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Paranak-1 | Liberal | Erik Olivarez | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Paranak-2-chi | UNA | Gustavo tambuting | UNA | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Pasay | Liberal | Imelda Kalikto-Rubiano | Liberal | ncumbent qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Pasig | NPC | Riki Eysebio | Nasionalista | Yangi vakil. | ||
Quezon shahri-1-okrug | Liberal | Vinsent Krisologo | UNA | Sobiq vakili. Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Quezon Siti-2-okrug | Liberal | Uinston Kastelo | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. | ||
Quezon shahri-3-okrug | Liberal | Xorxe Jon B. Banal kichik. | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. | ||
Quezon shahri-4-okrug | Liberal | Feliciano Belmonte, kichik | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Quezon Siti-5-okrug | Liberal | Alfredo Paolo Vargas III | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Quezon shahri-6-okrug | Liberal | Xose Kristofer Belmonte | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
San-Xuan | Nasionalista | Ronaldu Zamora | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Taguig-Pateros | Liberal | Arnel Cerafica | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Taguig | Nasionalista | Pia Cayetano | Nasionalista | Yangi vakil. | ||
Valenzuela-1 okrugi | NPC | Uesli Gatchalian | NPC | Yangi vakil. | ||
Valenzuela-2-okrug | Liberal | Erik Martinez. | PDP-Laban | Yangi vakil. |
Ilocos viloyati
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ilocos Norte-1st | Nasionalista | Rodolfo Fariñas | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Ilocos Norte-2nd | Nasionalista | Imelda Markos | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Ilocos Sur-1st | Nasionalista | Deogracias Viktor Savellano | Nasionalista | Yangi vakil. | ||
Ilocos Sur-2 | Liberal | Erik Singson | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
La Union-1 | Lakalar | Pablo C. Ortega | Liberal | Yangi vakil. | ||
La Union-2 | PDP-Laban | Sandra Y. Eriguel, tibbiyot fanlari doktori | PDP-Laban | Yangi vakil. | ||
Pangasinan-1-okrug | NPC | Iso Selest | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Pangasinan-2-okrug | Liberal | Leopoldo Bataoil | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. | ||
Pangasinan-3-okrug | Liberal | Rosemarie Arenas | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Pangasinan-4-okrug | NPC | Kristofer De Venetsiya | NPC | Yangi vakil. | ||
Pangasinan-5-okrug | NPC | Amado T. Espino | Aksyon | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Pangasinan-6-okrug | NPC | Merilin Primsiyas-Agabas | NPC | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. |
Kagayan vodiysi
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Batenes | Liberal | Henerdina Abad | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kagayan-1 | NPC | Ramon Nolasko | Liberal | Yangi vakil. | ||
Kagayan-2-chi | NUP | Chaqaloq Aline Vargas-Alfonso | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kagayan-3-chi | NUP | Randolf Ting | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Izabela-1-chi | Nasionalista | Rodolfo T. Albano III | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Izabela-2-chi | Liberal | Ana Kristina Go | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Izabela-3-chi | NPC | Napoleon Dy | NPC | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Izabela-4-chi | NPC | Nettie Aggabao | NPC | Yangi vakil. | ||
Nueva Vizcaya | Nasionalista | Luisa Lloren Kuaresma | UNA | Yangi vakil. | ||
Kirino | Liberal | Dakila Karlo Kua | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. |
Kordilyera ma'muriy viloyati
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Abra | Liberal | Jozef Bernos | Liberal | Yangi vakil. | ||
Apayao | NPC | Eleanor Bulut-Begtang | NPC | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Baguio Siti | Liberal | Mark Go | Nasionalista | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Benguet | Liberal | Ronald Cosalan | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Ifugao | Liberal | Teddi Baguilat | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kalinga | Liberal | Allen Jessi Mangaoang | Liberal | Yangi vakil. | ||
Tog'li viloyat | Liberal | Maximo Dalog | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. |
Markaziy Luzon
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Avrora | LDP | Bellaflor Angara-Kastillo | LDP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Bataan-1 | Liberal | Geraldine Roman | Liberal | Yangi vakil. | ||
Bataan-2-chi | NUP | Djoet Garsiya | NUP | Saylovda yangi vakil raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Bulacan-1 | Liberal | Xose Antonio Sy-Alvarado | Liberal | Yangi vakil. | ||
Bulacan-2-chi | NUP | Apolonio Pancho | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Bulacan-3 | Liberal | Lorna Silverio | NUP | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Bulacan-4 | Liberal | Linabelle Rut R. Villarica | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Nueva Ecija-1 | Liberal | Estrelita Suansing | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Nueva Ecija-2-chi | Liberal | Mikki Violago | Liberal | Yangi vakil. | ||
Nueva Ecija-3-chi | Liberal | Ria Vergara | NPC | Yangi vakil. | ||
Nueva Ecija-4-chi | UNA | Magnoliya Antonino-Nadres | UNA | Yangi vakil. | ||
Pampanga-1 | Liberal | Karmelo Lazatin II | Lingap Lugud | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Pampanga-2-chi | Lakalar | Gloriya Makapagal-Arroyo | Lakalar | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi.[2] | ||
Pampanga-3 | Liberal | Aurelio Gonsales, kichik | NPC | Qaytgan vakil. Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Pampanga-4 | Nasionalista | Xuan Pablo Bondok | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
San-Xose del Monte Siti | Liberal | Rida Robes | Arangkada San-Xoseño | Yangi vakil. | ||
Tarlac-1 | NPC | Karlos Charli Kojjuangko | NPC | Yangi vakil. | ||
Tarlak-2-chi | NPC | Viktor Yap | NPC | Yangi vakil. | ||
Tarlak-3-chi | NPC | Noel Villanueva | NPC | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Zambales-1 | Liberal | Jeffri Xongun | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Zambales-2-chi | Liberal | Cherry Deloso-Montalla | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. |
Kalabarzon
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Antipolo-1-chi | NUP | Chiqui Roa-Puno | NUP | Yangi vakil. | ||
Antipolo-2-chi | Liberal | Romeo Acop | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Batangas-1 | Nasionalista | Eileen Ermita-Buhain | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Batangas - 2-chi | Nasionalista | Raneo Abu | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. Yangi tuman, eski 2-tuman yangi 2 va 5-okrugdan iborat bo'lgan ikkita tumanga bo'linadi. Eski 2-okrugning amaldagi prezidenti Raneo Abu bu erga yugurdi. | ||
Batangas-3-chi | Liberal | Mariya Tereza Kollantes | Liberal | Saylovda raqibsiz yangi vakil g'olib bo'ldi. | ||
Batangas-4 | NPC | Lianda Bolilia | Liberal | Yangi vakil; yangi tuman. Eski 4-tuman yangi to'rtinchi va 6-tumanlarni o'z ichiga olgan ikkita tumanga bo'linadi. | ||
Batangas - 5-chi | Nasionalista | Marivik Mariino | Liberal | Yangi vakil; yangi tuman. Amaldagi prezident Raneo Abu (Nasionalista ) 2-okrugda. | ||
Batangas-6-chi | NPC | Vilma Santos -Rekto | Liberal | Yangi vakil; yangi tuman. | ||
Binan shahri | Liberal | Marlin Alonte-Naguiat | Liberal | Yangi tuman, eski 1-tuman, Bianan shahrining yolg'iz tumanidan iborat yangi tuman va ikkitadan iborat bo'lib, u tumanlardan iborat. Santa Rosa Siti va San-Pedro Siti. Danilo Ramon S. Fernandes (LP ) ilgari eski 1-okrugni egallagan. Saylovda yangi vakil raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Kavit-1-chi | Liberal | Frensis Gerald Abaya | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kavit-2-chi | Lakalar | Edvin Revilla | Lakalar | Yangi vakil. | ||
Kavit-3-chi | Liberal | Aleks Advincula | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi.[3] | ||
Kavit-4-chi | NUP | Jennifer Barzaga | NUP | Yangi vakil. | ||
Kavit-5-chi | Liberal | Roy Loyola | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kavit-6-chi | NUP | Luis A. Ferrer IV | NUP | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi.[3] | ||
Kavit - 7-chi | NUP | Ibrohim Tolentino | NUP | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi.[3] | ||
Laguna-1 | Liberal | Arlene Arcillas-Nazareno | Liberal | Yangi tuman, eski 1-tuman, Binan shahrining yolg'iz tumanidan iborat bo'lgan ikkita tumanga bo'linadi va yangi 1-okrugdan iborat. Santa Rosa Siti va San-Pedro Siti. Danilo Ramon S. Fernandes (LP ) ilgari eski 1-okrugni egallagan. Saylovda raqibsiz yangi vakil g'olib bo'ldi.[4] | ||
Laguna-2-chi | Liberal | Xoakin Chipeko, kichik | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi.[4] | ||
Laguna-3 | UNA | Marisol Aragones-Sampelo | UNA | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Laguna-4 | Liberal | Benjamin Agarao, kichik | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Quezon-1-chi | NPC | Trina Enverga | NPC | Yangi vakil. | ||
Quezon-2-chi | Liberal | Visente Alkala | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Quezon-3 | Lakalar | Danilo Suares | UNA | Qaytgan vakil saylovda raqobatsiz g'alaba qozondi. | ||
Quezon-4 | NPC | Anjelina Tan | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Rizal-1 | NPC | Maykl Jon Duavit | NPC | Sobiq vakili. | ||
Rizal-2-chi | NPC | Isidro Rodrigez, kichik | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlandi .. |
Mimaropa
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Marinduque | NUP | Lord Allan Jey Velasko | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
G'aroyib Mindoro | Liberal | Jozefina Y. Ramires-Sato | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sharqiy Mindoro-1 | Liberal | Paulino Salvador C. Leachon | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sharqiy Mindoro-2-chi | Liberal | Reynaldo V. Umali | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Palavan-1 | NUP | Frants Jozef Jorj E. Alvares | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Palawan-2-chi | Liberal | Frederik Abueg | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Palavan-3-chi | Liberal | Gil Akosta | NPC | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Romblon | Nasionalista | Emmanuel Madrona | Nasionalista | Yangi vakil. |
Bikol viloyati
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Albay-1 | Liberal | Edcel Lagman | Liberal | Sobiq vakili. | ||
Albay-2 | Liberal | Joey Salceda | Liberal | Sobiq vakili. | ||
Albay-3 | Liberal | Fernando Gonsales | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Norte-1 kameralari | NUP | Renato Uniko, kichik | Liberal | Yangi vakil. | ||
Norte-2 kameralari | Liberal | Marisol Panotes | Liberal | Yangi vakil. | ||
Kamarinalar Sur-1 | NPC | Rolando Andaya, kichik | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kamarinalar Sur-2 | Lakalar | Luis Raymund Villafuerte Jr. | Nasionalista | Yangi vakil. | ||
Kamarinalar Sur-3 | Liberal | Gabriel Bordado Jr. | Liberal | Yangi vakil. | ||
Sur-4 kameralari | NPC | Arnulfo Fuentebella | Nasionalista | Sobiq vakili. | ||
Kamarinalar Sur-5 | Liberal | Salvio Fortuno | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Katanduanlar | Liberal | Sezar Sarmiento | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Masbate-1 | NUP | Ma. Vida Espinosa-Bravo | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Masbat - 2-chi | Nasionalista | Elisa Olga Xo | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Masbat-3 | NPC | Skott Devies Lanete | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sorsogon-1 | NPC | Evelina Eskudero | NPC | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Sorsogon-2-chi | Liberal | Deogracias Ramos Jr. | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. |
Visayalar
G'arbiy Visayalar
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Aklan | Nasionalista | Karlito Markes | NPC | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Qadimgi | Liberal | Paolo Everardo Xaver | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Capiz-1 | Liberal | Emmanuel Billones | Liberal | Yangi vakil. | ||
Capiz-2 | NUP | Fredenil Kastro | NUP | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. | ||
Gimaralar | Liberal | Ma. Lyusil Nava | Liberal | Yangi vakil. | ||
Iloilo-1 | Liberal | Kichik Oskar Garin | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Iloilo-2-chi | Liberal | Arcadio Gorriceta | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Iloilo-3 | Liberal | Artur Defensor-kichik | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Iloilo-4 | UNA | Ferjenel Biron | NUP | Sobiq vakili | ||
Iloilo-5 | Liberal | Raul Tupas | NPC | Yangi vakil. | ||
Iloilo Siti | Liberal | Jerri Trenas | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. |
Negros orolining mintaqasi
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bakolod shahri | NPC | Greg Gasataya | NPC | Yangi vakil. | ||
Negros Occidental-1 | NPC | Santyago Yap | NPC | Yangi vakil. | ||
Negros Occidental-2-chi | NUP | Leo Rafael Kueva | NUP | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Negros Occidental-3 | Mustaqil | Alfredo Benites | Mustaqil | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Negros Occidental-4th | Birlashgan Negros Ittifoqi | Juliet Mari Ferrer | NUP | Yangi vakil. | ||
Negros Occidental-5 | Liberal | Alejandro Mirasol | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Negros Occidental-6 | NPC | Mercedes Alvarez | NPC | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Negros Oriental-1 | Liberal | Jocelyn Sy-Limkaichong | Liberal | Qaytgan vakil. | ||
Negros Oriental-2-chi | NPC | Manuel Sagarbarriya | NPC | Yangi vakil. | ||
Negros Oriental-3 | NPC | Arnulfo Tves kichik | NPC | Yangi vakil. |
Markaziy Visayalar
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bohol-1 | Liberal | Rene Relampagos | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Bohol-2-chi | NPC | Eriko Aristotel Aumentado | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Bohol-3 | NPC | Artur Yap | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sebu-1 | Nasionalista | Jerald Entoni Gullas, kichik | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sebu-2 | Liberal | Wilfredo Kaminero | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. Eski ikkinchi tuman yangi ikkinchi va ettinchi tumanlarni o'z ichiga oladigan ikkita tumanga bo'lindi. Amaldagi prezident Vilfredo Kaminero (LP ) bu erga yugurdi. | ||
Sebu-3 | 1-Sebu | Gvendolin Garsiya | 1-Sebu | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sebu-4 | 1-Sebu | Benxur Salimbangon | 1-Sebu | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sebu-5 | NPC | Ramon Durano VI | NPC | Sobiq vakil. | ||
Sebu-6 | Liberal | Jonas Kortes | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sebu-7 | Liberal | Piter Jon Kalderon | Liberal | Yangi tuman va vakil. Amaldagi prezident Vilfredo Kaminero (LP ) yangi ikkinchi tumanda. | ||
Sebu shahri-1-chi | Liberal | Raul del Mar | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sebu shahri-2-chi | Liberal | Rodrigo Abellanosa | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Lapu-Lapu shahri | Liberal | Aileen Radaza | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Siquijor | Liberal | Ramon Visente Rokamora | Mustaqil | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. |
Sharqiy Visayalar
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Biliran | Liberal | Rogelio Espina | Liberal | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Sharqiy Samar | Liberal | Ben Evardone | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Leyte-1 | Lakalar | Yedda Romualdez | Lakalar | Yangi vakil. | ||
Leyte-2-chi | Liberal | Genri Ong | NPC | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Leyte-3 | Liberal | Ching Veloso | NUP | Yangi vakil. | ||
Leyte-4 | Liberal | Lyusi Mari Torres-Gomes | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Leyte-5 | Liberal | Xose Karlos Kari | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Shimoliy Samar-1 | Nasionalista | Raul Daza | Liberal | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Shimoliy Samar-2 | NUP | Edvin Ongchuan | NUP | Saylovda raqibsiz yangi vakil g'olib bo'ldi. | ||
Samar-1 | Liberal | Edgar Sarmiento | Liberal | Yangi vakil. | ||
Samar-2-chi | NPC | Milagrosa tan | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Janubiy Leyte | NUP | Rojer Merkado | Liberal | Sobiq vakili. |
Mindanao
Zamboanga yarim oroli
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Zamboanga shahri-1-chi | LDP | Selso Lobregat | LDP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Zamboanga shahri-2-chi | Nasionalista | Manuel Dalipe | NPC | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Zamboanga del Norte-1 | Nasionalista | Set Frederik P. Jalosjos | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Zamboanga del Norte-2 | Liberal | Glona Labadlabad | Liberal | Yangi vakil. | ||
Zamboanga del Norte-3 | Liberal | Isagani Amatong | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Zamboanga del Sur-1 | NPC | Divina Greys Yu | NPC | Yangi vakil. | ||
Zamboanga del Sur-2 | NPC | Aurora Enerio-Cerilles | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Zamboanga Sibugay-1-chi | Nasionalista | Uilter Palma II | Liberal | Amaldagi prezidentni mag'lubiyatga uchratdi. | ||
Zamboanga Sibugay-2-chi | Liberal | Dulce Ann Hofer | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. |
Shimoliy Mindanao
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Bukidnon-1 | Liberal | Malou Akosta-Alba | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Bukidnon-2-chi | Nasionalista | Florensio T. Flores Jr | Nasionalista | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. | ||
Bukidnon-3 | Bukidnon Paglaum | Manuel Zubiri | Liberal | Yangi vakil. | ||
Bukidnon-4 | NPC | Oneil Roque | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kagayan de Oro shahri-1-chi | Liberal | Rolando Uy | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kagayan de Oro shahri-2-chi | CDP | Maksi Rodrigez | CDP | Yangi vakil. | ||
Kamiguin | Liberal | Xaver Xesus Romualdo | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Iligan Siti | Liberal | Frederik Siao | UNA | Yangi vakil. | ||
Lanao del Norte-1 | NPC | Xolid Q. Dimaporo | Liberal | Yangi vakil. | ||
Lanao del Norte-2-chi | NPC | Abdulla Dimaporo | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Misamis Occidental-1 | Liberal | Xorxe Almonte | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Misamis Occidental-2-chi | Nasionalista | Genri S. Oaminal | Nasionalista | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Misamis Oriental-1 | Liberal | Piter Unabiya | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Misamis Oriental-2-chi | NUP | Juliet Uy | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. |
Davao viloyati
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kompostela vodiysi-1 | Liberal | Mariya Karmen S. Zamora | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Kompostela vodiysi-2-chi | Liberal | Ruvel Piter Gonsaga | Liberal | Yangi vakil. | ||
Davao shahri-1-chi | NUP | Karlo Aleksey Nograles | NUP | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz g'olib bo'ldi. | ||
Davao shahri-2-chi | Liberal | Mylene Garcia-Albano | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Davao shahri-3-chi | Liberal | Alberto Ungab | Nasionalista | Yangi vakil. | ||
Davao del Norte-1 | Liberal | Pantaleon Alvares | PDP-Laban | Yangi vakil. | ||
Davao del Norte-2-chi | NUP | Antonio Floirendo, kichik | Kusog Baryoxonon | Sobiq vakili saylovlarda raqibsiz g'alaba qozondi. | ||
Davao del Sur | Nasionalista | Mercedes Cagas | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. Yangi 1-okrugni tashkil etish uchun 2-okrugdan Yangi tuman, Sulop, Kiblawan, Malalag munitsipalitetlari qo'shildi. | ||
Davao g'alati | Liberal | Lorna Bautista-Bandigan | Liberal | Saylovda yangi vakil raqobatsiz g'olib bo'ldi. Yangi tuman, 5 ta munitsipalitet Davao Occidental yangi yolg'iz tumanini tashkil etuvchi eski 2-okrugdan o'yilgan. | ||
Davao Oriental-1 | Nasionalista | Corazon Nuñez-Malanyaon | Nasionalista | Yangi vakil. | ||
Davao Oriental-2-chi | Lakalar | Xose Almario | Liberal | Yangi vakil. |
Soccsksargen
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kotabato-1 | Liberal | Iso Sacdalan | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Cotabato-2-chi | Liberal | Nensi Katamko | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Cotabato-3 | Liberal | Xose Tejada | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sarangani | UNA | Rojelio Pakyao | PCM | Yangi vakil. | ||
Janubiy Kotabato-1 | NPC | Pedro Axaron | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Janubiy Kotabato-2-chi | NPC | Ferdinand L. Ernandes | NPC | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sulton Kudarat-1-chi | Mustaqil | Suxarto Mangudadatu | PTM | Yangi vakil. | ||
Sulton Kudarat-2-chi | NUP | Horacio Suansing Jr. | Liberal | Yangi vakil. |
Caraga viloyati
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Agusan del Norte-1 | Liberal | Lourens Lemuel H. Fortun | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Agusan del Norte-2 | Nasionalista | Erlpe Jon Amante | Nasionalista | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Agusan del Sur-1 | NUP | Ma. Valentina Plaza-Kornelio | NUP | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. | ||
Agusan del Sur-2 | NUP | Evelyn Plaza-Mellana | NUP | Amaldagi prezident tanlovda raqobatsiz raqib bo'ldi. | ||
Dinagat orollari | Liberal | Arlene J. Bag-ao | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Surigao del Norte-1 | Liberal | Frantsisko Xose Matugas II | Liberal | Yangi vakil. | ||
Surigao del Norte-2 | Liberal | Robert Ace sartaroshlari | Nasionalista | Sobiq vakili. | ||
Surigao del Sur-1 | Liberal | Prospero Pichay, kichik | Lakalar | Sobiq vakili. | ||
Surigao del Sur-2 | Liberal | Johnny Pimentel | Liberal | Yangi vakil. |
Musulmon Mindanaodagi avtonom viloyat
Tuman | Amaldagi partiya | Vakil saylandi | Izohlar | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Basilan | Liberal | Jum Jaynudin Akbar | Liberal | Yangi vakil. | ||
Lanao del Sur-1 | Liberal | Ansaruddin Alonto Adiong | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Lanao del Sur-2 | Liberal | Mauyag Balt Papandayan Jr. | PDP-Laban | Yangi vakil. | ||
Maguindanao-1-chi | Liberal | Bai Sandra A. Sema | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Maguindanao-2-chi | Liberal | Zajid Mangudadatu | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sulu-1 | NUP | Tupay Loong | NUP | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Sulu-2-chi | Liberal | Maryam Arbison | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. | ||
Tavi-Tavi | Liberal | Ruby Sahali | Liberal | Amaldagi prezident qayta tanlovda g'olib bo'ldi. |
Adabiyotlar
- ^ Sheila Krisostomo (2016 yil 6 mart). "Mahalliy saylovlarda 558 garov raqobatsiz". Filippin yulduzi. Olingan 14 aprel, 2016.
- ^ "Arroyo, Imee qo'rg'oshin raqobatsiz". Filippin Daily Enquirer. 2016 yil 27 mart. Olingan 14 aprel, 2016.
- ^ a b v Entoni Jiron (2015 yil 5-noyabr). "Kavit okrugining uch vakili raqibsiz yugurmoqda". Manila byulleteni. Arxivlandi asl nusxasi 2016 yil 21 yanvarda. Olingan 14 aprel, 2016.
- ^ a b "LP nomzodlari Laguna Kongressining 2 ta okrugida raqobatsiz ishtirok etishadi". Balita.ph. 2015 yil 21 oktyabr. Olingan 14 aprel, 2016.