Ish stajiga ko'ra 67-Kongressdagi AQSh senatorlari ro'yxati - List of United States senators in the 67th Congress by seniority
Bu a'zolarining to'liq ro'yxati Amerika Qo'shma Shtatlari Senati davomida Amerika Qo'shma Shtatlarining 67-kongressi 1921 yil 4 martdan 1923 yil 3 martgacha ish stajlari bo'yicha sanab o'tilgan.
Xizmat qilish tartibi senatorning birinchi muddatining boshlanishiga asoslanadi. Buning orqasida sobiq senatorlik xizmati (faqat senatorga yangi kelgan sinfida katta lavozim berish), xizmat vitse prezident, a Uy a'zo, a kabinet kotibi yoki a hokim davlatning. Yakuniy omil - senator shtati aholisi.[1][2][3][4]
Kongress o'rtalarida qasamyod qabul qilgan senatorlar (1922 yil noyabrda bo'lib o'tgan saylovda g'alaba qozonganidan keyin qasamyod qabul qilmagan oxirgi senatorgacha) ro'yxatning oxiriga raqamsiz keltirilgan.
Xizmat ko'rsatish shartlari
Sinf | Bir necha yil ichida tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati |
---|---|
1-sinf | 1923 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[5] |
2-sinf | 1925 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[6] |
3-sinf | 1927 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat muddati[7] |
AQSh Senatidagi stajlar ro'yxati
Rank | Senator (partiya-davlat) | Ish staji | Boshqa omillar |
---|---|---|---|
1 | Genri Kabot uyi (R -MA ) | 1893 yil 4 mart | |
2 | Frensis E. Uorren (R -WY ) | 1895 yil 4 mart | Ilgari senator |
3 | Knute Nelson (R -MN )[8] | Sobiq gubernator | |
4 | Boies Penrose (R -PA )[9] | 1897 yil 4 mart | |
5 | Charlz A. Kulberson (D. -TX )[10] | 1899 yil 4-mart | Sobiq gubernator |
6 | Porter Makkumber (R -ND )[10] | ||
7 | Uilyam P. Dillingem (R -VT ) | 1900 yil 18 oktyabr | |
8 | Furnifold M. Simmons (D. -Bosimining ko'tarilishi ) | 1901 yil 4 mart | |
9 | Li S. Overman (D. -Bosimining ko'tarilishi ) | 1903 yil 4 mart | Shimoliy Karolina aholisi bo'yicha 15-o'rin (1900) |
10 | Reed Smoot (R -UT ) | Yuta shtati 41-o'rinda (1900) | |
11 | Frank B. Brandegi (R -KT ) | 1905 yil 10-may | |
12 | Robert M. La Follette, Sr. (R -WI ) | 1906 yil 4-yanvar | |
13 | Uilyam Borax (R -ID ) | 1907 yil 4 mart | |
14 | Robert Ouen (D. -OK ) | 1907 yil 11-dekabr | |
15 | Kerrol S. Sahifa (R -VT )[10] | 21 oktyabr 1908 yil | |
16 | Albert B. Cummins (R -IA ) | 1908 yil 24-noyabr | |
17 | Uesli Jons (R -WA ) | 1909 yil 4 mart | Sobiq vakili |
18 | Ellison D. Smit (D. -SC ) | Janubiy Karolina aholisi bo'yicha 24-o'rin (1900) | |
19 | Dunkan U. Fletcher (D. -FL ) | Florida aholisi bo'yicha 33-o'rin (1900) | |
20 | Klod A. Suonson (D. -VA ) | 1910 yil 1-avgust | |
21 | Jon S. Uilyams (D. -XONIM )[10] | 1911 yil 4 mart | Sobiq vakili (16 yosh) |
22 | Charlz Taunsend (D. -MI )[10] | Sobiq vakili (8 yil) | |
23 | Gilbert Xitkok (D. -NE )[10] | Sobiq vakili (6 yil) | |
24 | Miles Poindexter (D. -MI )[10] | Sobiq vakili (2 yil) | |
25 | Jorj P. Maklin (R -KT ) | Sobiq gubernator | |
26 | Atlee Pomerene (D. -OH )[10] | Ogayo shtati aholisi bo'yicha 4-o'rin (1910) | |
27 | Jeyms A. Rid (D. -MO ) | Missuri 7-sonli aholi (1910) | |
28 | Genri L. Mayers (D. -MT )[10] | Montana aholisi bo'yicha 40-o'rin (1910) | |
29 | Uilyam S. Kenyon (R -IA ) | 1911 yil 12 aprel | |
30 | Genri F. Ashurst (D. -AZ ) | 1912 yil 27 mart | Arizona aholisi bo'yicha 45-o'rin (1910) |
31 | Key Pittman (D. -NV ) | 1913 yil 29-yanvar | |
32 | Morris Sheppard (D. -TX ) | 1913 yil 3-fevral | |
33 | Jozef E. Ransdell (D. -LA ) | 1913 yil 4 mart | Sobiq vakili (14 yosh) |
34 | Jozef Robinson (R -AR ) | Sobiq vakili (10 yil), sobiq gubernator | |
35 | Jorj V. Norris (R -NE ) | Sobiq vakili (10 yil) | |
36 | Jon Shilds (D. -TN ) | Tennessi aholisi bo'yicha 17-o'rin (1910) | |
37 | Tomas Sterling (R -SD ) | Janubiy Dakota aholisi bo'yicha 36-o'rin (1910) | |
38 | LeBaron Kolt (R -RI ) | Rod-Aylend aholisi bo'yicha 38-o'rin (1910) | |
39 | Tomas J. Uolsh (D. -MT ) | Montana aholisi bo'yicha 40-o'rin (1910) | |
40 | Charlz Kurtis (R -KS ) | 1915 yil 4-mart | Ilgari senator |
41 | Oskar Andervud (D. -AL ) | Sobiq vakili | |
42 | Jeyms Uodsort, kichik (R -Nyu-York ) | ||
43 | Bert Fernald (R -ME ) | 1916 yil 12 sentyabr | |
44 | Jeyms Uotson (R -IN ) | 1916 yil 8-noyabr | |
45 | Filander C. Noks (R -PA )[11] | 1917 yil 4 mart | Ilgari senator |
46 | Uilyam M. Kalder (R -Nyu-York )[10] | Sobiq vakili (10 yil) | |
47 | Kennet Makkellar (D. -TN ) | Sobiq vakili (6 yil) | |
48 | Govard Sutherland (R -WV ) | Sobiq vakili (4 yil) | |
49 | Uilyam X. King (D. -UT ) | Sobiq vakili (3 yil) | |
50 | Piter Gerri (D. -RI ) | Sobiq vakili (2 yil) | |
51 | Park Trammell (D. -FL ) | Sobiq gubernator, Florida aholisi bo'yicha 33-o'rin (1910) | |
52 | Jon B. Kendrik (D. -WY ) | Sobiq gubernator, Vayoming aholisi bo'yicha 47-o'rin (1910) | |
53 | Garri S. Yangi (R -IN )[10] | Indiana aholisi bo'yicha 9-o'rin (1910) | |
54 | Jozef S. Frelinghuysen (R -NJ )[10] | Nyu-Jersi aholisi bo'yicha 11-o'rin (1910) | |
55 | Frank B. Kellogg (R -MN )[10] | Minnesota shtati aholisi bo'yicha 19-o'rin (1910) | |
56 | Jozef I. Frantsiya (R -Tibbiyot fanlari doktori )[10] | Merilend aholisi bo'yicha 27-o'rin (1910) | |
57 | Frederik Xeyl (R -ME ) | Meyn aholisi bo'yicha 34-o'rin (1910) | |
58 | Andrieus Jons (R -NM ) | Nyu-Meksiko aholisi bo'yicha 43-o'rin (1910) | |
59 | Josiya Vulkott (D. -DE )[12] | Delaver shtati 46-o'rin (1910) | |
60 | Xiram Jonson (R -CA ) | 1917 yil 16-mart | |
61 | Irvine Lenroot (R -WI ) | 1918 yil 18-aprel | |
62 | Selden P. Spenser (R -MO ) | 1918 yil 6-noyabr | Missuri 7-sonli aholi (1910) |
63 | Jorj H. Muso (R -NH ) | Nyu-Xempshir aholisi bo'yicha 39-o'rin (1910) | |
64 | Charlz L. Maknari (R -Yoki ) | 1918 yil 18-dekabr | |
65 | Heisler to'pi (R -DE ) | 1919 yil 4 mart | Ilgari senator (2 yil) |
66 | Devis Elkins (R -WV ) | Ilgari senator (1 yil) | |
67 | Medil Makkormik (R -Il ) | Sobiq vakili (2 yil) | |
68 | Truman Newberry (R -MI )[13] | Sobiq kabinet a'zosi | |
69 | Devid I. Uolsh (D. -MA ) | Sobiq gubernator, Massachusets shtati aholisi soni 6-chi (1910) | |
70 | Artur Kapper (R -KS ) | Sobiq gubernator, Kanzas aholisi bo'yicha 22-o'rin (1910) | |
71 | Genri V.Keys (R -NH ) | Sobiq gubernator, Nyu-Xempshir aholisi bo'yicha 39-o'rin (1910) | |
72 | Uilyam J. Xarris (D. -GA ) | Gruziya aholisi bo'yicha 10-o'rin (1910) | |
73 | Nataniel Dial (D. -SC ) | Janubiy Karolina 26-sonli aholi (1910) | |
74 | Lourens C. Fipps (R -CO ) | Kolorado 32-sonli aholi (1910) | |
75 | Pat Xarrison (D. -XONIM ) | 1919 yil 5 mart | Sobiq vakili (8 yil) |
76 | Augustus O. Stenli (D. -KY ) | 1919 yil 19-may | Sobiq vakili (12 yil) |
77 | Walter E. Edge (R -NJ ) | Sobiq gubernator, Nyu-Jersi aholisi bo'yicha 11-o'rin (1910) | |
78 | Carter Glass (D. -VA ) | 1920 yil 2 fevral | |
79 | Jeyms Tomas Xeflin (D. -AL ) | 1920 yil 2-noyabr | |
80 | Frank B. Uillis (R -OH ) | 1921 yil 14-yanvar | |
81 | Frank R. Guding (R -ID ) | 1921 yil 15-yanvar | |
82 | Uilyam B. Makkinli (R -Il ) | 1921 yil 4 mart | Sobiq vakili (14 yosh) |
83 | Thaddeus H. Caraway (D. -AR ) | Sobiq vakili (8 yil) | |
84 | Tom Uotson (D. -GA )[14] | Sobiq vakili (2 yil), Gruziya aholisi bo'yicha 12-o'rin (1920) | |
85 | Jon Xarrelld (R -OK ) | Sobiq vakili (2 yil), Oklaxoma aholisi bo'yicha 21-o'rin (1920) | |
86 | Ralf H. Kameron (R -AZ ) | Sobiq delegat | |
87 | Piter Norbek (R -SD ) | Sobiq gubernator, Janubiy Dakota aholisi bo'yicha 37-chi (1920) | |
88 | Samuel M. Shortridge (R -CA ) | Kaliforniya aholisi bo'yicha 8-o'rin (1920) | |
89 | Richard P. Ernst (R -KY ) | Kentukki aholisi bo'yicha 15-o'rin (1920) | |
90 | Edvin S. Brussard (D. -LA ) | Luiziana aholisi bo'yicha 22-o'rin (1920) | |
91 | Ovington Ueller (R -Tibbiyot fanlari doktori ) | Merilend aholisi bo'yicha 28-o'rin (1920) | |
92 | Samuel Nikolson (D. -CO ) | Kolorado aholisi bo'yicha 33-o'rin (1920) | |
93 | Robert Stenfild (R -Yoki ) | Oregon shtati aholisi bo'yicha 34-o'rin (1920) | |
94 | Edvin Ladd (R -ND ) | Shimoliy Dakota aholisi bo'yicha 36-o'rin (1920) | |
95 | Tasker Oddie (R -NV ) | Nevada aholisi bo'yicha 48-chi (1920) | |
Holm O. Bursum (R -NM ) | 1921 yil 11 mart | ||
Coleman du Pont (R -DE )[15] | 1921 yil 7-iyul | ||
Uilyam E. Krou (R -PA )[16] | 1921 yil 24 oktyabr | ||
Jorj V. Pepper (R -PA ) | 1922 yil 10-yanvar | ||
Charlz Rouson (R -IA )[17] | 1922 yil 24-fevral | ||
Devid A. Rid (R -PA ) | 1922 yil 8-avgust | ||
Tomas F. Bayard, kichik (D. -DE ) | 1922 yil 7-noyabr | ||
Rebekka Felton (D. -GA )[18] | 1922 yil 21-noyabr | ||
Valter F. Jorj (D. -GA ) | 1922 yil 22-noyabr | ||
Jeyms Kuzens (R -MI ) | 1922 yil 29-noyabr | ||
Smit V. Brukxart (R -IA ) | 1922 yil 1-dekabr | Ayova shtati aholisi soni 16-o'rin (1920) |
Shuningdek qarang
- Amerika Qo'shma Shtatlarining 67-kongressi
- Yoshi bo'yicha 67-Kongressdagi Amerika Qo'shma Shtatlari Vakillar Palatasi a'zolarining ro'yxati
Izohlar
- ^ Amerika Qo'shma Shtatlari senatorlarining xronologik ro'yxati 1789 yildan hozirgi kungacha, www.Senate.gov orqali
- ^ 1901 yil AQShning aholini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisoboti 1900 ta aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1911 AQSh aholisini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisobot 1910 yilgi aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1921 yilgi AQSh aholisini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisobot 1920 yilgi aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1923 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1925 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1927 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat muddati.
- ^ Senator Nelson 1923 yil 28 aprelda vafot etdi.
- ^ Senator Penrose 1921 yil 31-dekabrda vafot etdi.
- ^ a b v d e f g h men j k l m n 1922 yilgi saylovlardan so'ng nafaqaga chiqqan yoki mag'lub bo'lgan
- ^ Senator Noks 1921 yil 12 oktyabrda vafot etdi.
- ^ Senator Uolkott 1921 yil 2 iyulda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Newberry 1922 yil 18-noyabrda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Uotson 1922 yil 26 sentyabrda vafot etdi.
- ^ Senator du Pont 1922 yil 6-noyabrda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Krou 1922 yil 2 avgustda vafot etdi.
- ^ Senator Rouson 1922 yil 1 dekabrda iste'foga chiqdi.
- ^ Senator Felton 1922 yil 21-noyabrda iste'foga chiqdi.