Yoshi bo'yicha 78-Kongressdagi AQSh senatorlari ro'yxati - List of United States senators in the 78th Congress by seniority
Bu a'zolarining to'liq ro'yxati Amerika Qo'shma Shtatlari Senati davomida Amerika Qo'shma Shtatlarining 78-kongressi 1943 yil 3 yanvardan 1945 yil 3 yanvargacha ish staji bo'yicha sanab o'tilgan.
Xizmat qilish tartibi senatorning birinchi muddatining boshlanishiga asoslanadi. Buning orqasida sobiq senatorlik xizmati (faqat senatorga yangi kelgan sinfida katta lavozimga ega bo'lish), vitse prezident, a Uy a'zo, a kabinet kotibi yoki a hokim davlatning. Yakuniy omil - senator shtati aholisi.[1][2][3][4]
Kongressning ikki yillik muddati o'rtasida qasamyod qabul qilgan senatorlar (1944 yil noyabrda bo'lib o'tgan saylovda g'alaba qozonganidan keyin qasamyod qabul qilmagan oxirgi senatorgacha) ro'yxatning oxiriga raqamlarsiz keltirilgan.
Xizmat ko'rsatish shartlari
Sinf | Bir necha yil ichida tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati |
---|---|
3-sinf | 1945 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[5] |
1-sinf | 1947 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[6] |
2-sinf | 1949 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati[7] |
AQSh Senatidagi stajlar ro'yxati
Rank | Senator (partiya-davlat) | Ish staji | Boshqa omillar |
---|---|---|---|
1 | Ellison D. Smit (D. -SC ) [8] | 1909 yil 4 mart | |
2 | Kennet Makkellar (D. -TN ) | 1917 yil 4 mart | |
3 | Xiram V. Jonson (R -CA ) | 1917 yil 16-mart | |
4 | Charlz L. Maknari (R -Yoki ) [9] | 1918 yil 18-dekabr | |
5 | Artur Kapper (R -KS ) | 1919 yil 4 mart | |
6 | Carter Glass (D. -VA ) | 1920 yil 2 fevral | |
7 | Valter F. Jorj (D. -GA ) | 1922 yil 22-noyabr | |
8 | Henrik Shipstead (R -MN ) | 1923 yil 4-mart | Minnesota shtati aholisi bo'yicha 17-o'rin (1920) |
9 | Burton K. Uiler (D. -MT ) | Montana aholisi bo'yicha 39-o'rin (1920) | |
10 | Robert M. La Follette, kichik (Prog -WI ) | 1925 yil 30 sentyabr | |
11 | Jerald P. Nay (R -ND ) [10] | 1925 yil 14-noyabr | |
12 | Devid I. Uolsh (D. -MA ) | 1926 yil 6-dekabr | |
13 | Karl Xeyden (D. -AZ ) | 1927 yil 4 mart | Sobiq vakili (15 yil) |
14 | Alben V. Barkli (D. -KY ) | Sobiq vakili (14 yosh) | |
15 | Elmer Tomas (D. -OK ) | Sobiq vakili (4 yil), Oklaxoma aholisi bo'yicha 21-o'rin (1920) | |
16 | Millard Tydings (D. -Tibbiyot fanlari doktori ) | Sobiq vakili (4 yil), Merilend aholisi bo'yicha 28-o'rin (1920) | |
17 | Robert F. Vagner (D. -Nyu-York ) | ||
18 | Artur X. Vandenberg (R -MI ) | 1928 yil 31 mart | |
19 | Tom Connally (D. -TX ) | 1929 yil 4 mart | |
20 | Jeyms J. Devis (R -PA ) [10] | 1930 yil 2-dekabr | |
21 | Uolles H. Uayt, kichik (R -ME ) | 1931 yil 4 mart | Sobiq vakili |
22 | Josiya V. Beyli (D. -Bosimining ko'tarilishi ) | Shimoliy Karolina aholisi bo'yicha 12-o'rin (1930) | |
23 | John H. Bankhead (D. -AL ) | Alabama aholisi bo'yicha 15-o'rin (1930) | |
24 | Uorren Ostin (R -VT ) | 1931 yil 1-aprel | |
25 | Xetti Caraway (D. -AR ) [10] | 1931 yil 13-noyabr | |
26 | Robert R. Reynolds (D. -Bosimining ko'tarilishi ) [10] | 1932 yil 5-dekabr | |
27 | Richard Rassel, kichik (D. -GA ) | 1933 yil 12-yanvar | |
28 | Bennett Champ Klark (D. -MO ) [10] | 1933 yil 4-fevral | |
29 | John H. Overton (D. -LA ) | 1933 yil 4 mart | Sobiq vakili |
30 | Garri F. Berd (D. -VA ) | Sobiq gubernator | |
31 | Frederik Van Nuys (D. -IN ) [11] | Indiana aholisi bo'yicha 11-o'rin (1930) | |
32 | Gomer T. Bone (D. -WA ) [12] | Vashington aholisi bo'yicha 30-o'rin (1930) | |
33 | Elbert D. Tomas (D. -UT ) | Yuta 40-sonli aholi (1930) | |
34 | Pat Makkarran (D. -NV ) | Nevada aholisi bo'yicha 48-o'rin (1930) | |
35 | Karl A. Xetch (D. -NM ) | 1933 yil 10 oktyabr | |
36 | Jozef C. O'Maxoni (D. -WY ) | 1934 yil 1-yanvar | |
37 | Jeyms E. Murray (D. -MT ) | 1934 yil 7-noyabr | |
38 | Piter G. Gerri (D. -RI ) | 1935 yil 3-yanvar | Ilgari senator |
39 | Jorj L. P. Radklif (D. -Tibbiyot fanlari doktori ) | Sobiq vakili | |
40 | Teodor G. Bilbo (D. -XONIM ) | Sobiq gubernator | |
41 | Jozef F. Gffey (D. -PA ) | Pensilvaniya aholisi bo'yicha 2-chi (1930) | |
42 | Garri S. Truman (D. -MO ) | Missuri 10-sonli aholi (1930) | |
43 | Frensis T. Maloney (D. -KT ) | Konnektikut aholisi bo'yicha 29-o'rin (1930) | |
44 | Dennis Chaves (D. -NM ) | 1935 yil 11-may | |
45 | Yigit M. Gillette (D. -IA ) [10] | 1936 yil 4-noyabr | Sobiq vakili |
46 | Charlz O. Endryus (D. -FL ) | ||
47 | Klod Pepper (D. -FL ) | ||
48 | Edvin C. Jonson (D. -CO ) | 1937 yil 3-yanvar | Sobiq gubernator, Kolorado aholisi bo'yicha 33-o'rin (1930) |
49 | Teodor F. Yashil (D. -RI ) | Sobiq gubernator, Rod-Aylend aholisi bo'yicha 37-o'rin (1930) | |
50 | Ko'priklar uslubi (R -NH ) | Sobiq gubernator, Nyu-Xempshir aholisi bo'yicha 41-o'rin (1930) | |
51 | Genri Kabot Lodj, kichik (R -MA ) [13] | Massachusets shtati aholisi 8-o'rin (1930) | |
52 | Allen J. Ellender (D. -LA ) | Luiziana aholisi bo'yicha 22-o'rin (1930) | |
53 | Jozef L. Xill (D. -AL ) | 1938 yil 11-yanvar | |
54 | Uilyam W. Barbour (R -NJ ) [14] | 1938 yil 9-noyabr | |
55 | Tom Styuart (D. -TN ) | ||
56 | Jeyms M. Mead (D. -Nyu-York ) | 1938 yil 3-dekabr | |
57 | Scott W. Lucas (D. -Il ) | 1939 yil 3-yanvar | Sobiq vakili (4 yil), Illinoys aholisi bo'yicha 3-o'rin (1930) |
58 | D. Uort Klark (D. -ID ) | Sobiq vakili (4 yil), Aydaho aholisi bo'yicha 42-o'rin (1930) | |
59 | Charlz V.Tobi (R -NH ) | Sobiq vakili (2 yil) | |
60 | Klayd M. Rid (R -KS ) | Sobiq gubernator | |
61 | Robert A. Taft (R -OH ) | Ogayo shtati aholisi bo'yicha 4-o'rin (1930) | |
62 | Sheridan Dauni (D. -CA ) | Kaliforniya aholisi bo'yicha 6-o'rin (1930) | |
63 | Aleksandr Vili (R -WI ) | Viskonsin aholisi bo'yicha 13-o'rin (1930) | |
64 | Jon A. Danaher (R -KT ) [10] | Konnektikut aholisi bo'yicha 29-o'rin (1930) | |
65 | Rufus Xolman (R -Yoki ) [10] | Oregon shtati aholisi bo'yicha 34-o'rin (1930) | |
66 | J. Chandler Gurney (R -SD ) | Janubiy Dakota aholisi bo'yicha 36-o'rin (1930) | |
67 | Albert B. Chandler (D. -KY ) | 1939 yil 9 oktyabr | |
68 | Jon V. Tomas (R -ID ) | 1940 yil 27-yanvar | |
69 | C. Uaylend Bruks (R -Il ) | 1940 yil 22-noyabr | |
70 | Monrad C. Wallgren (D. -WA ) | 1940 yil 19-dekabr | |
71 | Abe Merdok (D. -UT ) | 1941 yil 3-yanvar | Sobiq vakili (8 yil) |
72 | Ralf O. Brewster (R -ME ) | Sobiq vakili (6 yil) | |
73 | Uilyam Langer (R -ND ) | Sobiq gubernator | |
74 | Xarold X.Berton (R -OH ) | Ogayo shtati aholisi bo'yicha 4-o'rin (1940) | |
75 | Raymond E. Uillis (R -IN ) | Indiana aholisi bo'yicha 12-o'rin (1940) | |
76 | Xarli M. Kilgor (D. -WV ) | G'arbiy Virjiniya aholisi bo'yicha 24-o'rin (1940) | |
77 | Xyu A. Butler (R -NE ) | Aholisi bo'yicha Nebraska 32-o'rin (1940) | |
78 | Ernest Makfarland (D. -AZ ) | Arizona aholisi bo'yicha 43-o'rin (1940) | |
79 | Jeyms M. Tunnel (D. -DE ) | Delaver shtati aholisi 47-o'rin (1940) | |
80 | Jorj Ayken (R -VT ) | 1941 yil 10-yanvar | |
81 | V. Li O'Daniel (D. -TX ) | 1941 yil 4-avgust | |
82 | Burnet R. Maybank (D. -SC ) | 1941 yil 5-noyabr | |
83 | Evgeniy D. Millikin (R -CO ) | 1941 yil 20-dekabr | |
84 | Jeyms G. Scrugham (D. -NV ) | 1942 yil 7-dekabr | |
85 | Jozef H. Ball (R -MI ) | 1943 yil 3-yanvar | Sobiq senator (2 yil) |
86 | Jeyms O. Istland (D. -XONIM ) | Sobiq senator (1 yil | |
87 | Xarlan J. Bushfild (R -SD ) | Sobiq gubernator, Janubiy Dakota aholisi bo'yicha 37-o'rin (1940) | |
88 | C. Duglas Bak (R -DE ) | Sobiq gubernator, Delaver shtati aholisi bo'yicha 47-o'rin (1940) | |
89 | Gomer Fergyuson (R -MI ) | Michigan aholisi bo'yicha 7-o'rin (1940) | |
90 | Albert V. Xoks (R -NJ ) | Nyu-Jersi aholisi bo'yicha 9-o'rin (1940) | |
91 | Edvard X. Mur (R -OK ) | Oklaxoma aholisi bo'yicha 22-o'rin (1940) | |
92 | V. Chapman Revercomb (R -WV ) | G'arbiy Virjiniya aholisi bo'yicha 24-o'rin (1940) | |
93 | John L. McClellan (D. -AR ) | Arkanzas aholisi bo'yicha 25-o'rin (1940) | |
94 | Kennet S. Veri (R -NE ) | Aholisi bo'yicha Nebraska 32-o'rin (1940) | |
95 | Edvard V. Robertson (R -WY ) | Vayominq Aholisi bo'yicha 46-o'rin (1940) | |
96 | Jorj A. Uilson (R -IA ) | 1943 yil 14-yanvar | |
Artur Uolsh (R -NJ ) [15] | 1943 yil 26-noyabr | ||
Samuel D. Jekson (D. -IN ) [16] | 1944 yil 28-yanvar | ||
Sinkler haftalari (R -MA ) [10] | 1944 yil 8-fevral | ||
Qay Kordon (R -Yoki ) | 1944 yil 4 mart | ||
Uilyam E. Jenner (R -IN ) [10] | 1944 yil 14-noyabr | ||
Uilton E. Xoll (D. -SC ) [10] | 1944 yil 20-noyabr | ||
X. Aleksandr Smit (R -NJ ) | 1944 yil 7-dekabr | ||
Uorren Magnuson (D. -WA ) | 1944 yil 14-dekabr |
Shuningdek qarang
- Amerika Qo'shma Shtatlarining 78-kongressi
- Yoshi bo'yicha 78-Kongressdagi Amerika Qo'shma Shtatlari Vakillar Palatasi a'zolarining ro'yxati
Izohlar
- ^ Amerika Qo'shma Shtatlari senatorlarining xronologik ro'yxati 1789 yildan hozirgi kungacha, www.Senate.gov orqali
- ^ 1921 yilgi AQSh aholini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisobot 1920 yilgi aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1931 yil AQShning aholini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisoboti 1930 yilgi aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1941 yilgi AQSh aholisini ro'yxatga olish to'g'risidagi hisobot 1940 yilgi aholini ro'yxatga olish natijalarini o'z ichiga oladi
- ^ 1945 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1947 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ 1949 yilda tugaydigan senatorlarning xizmat ko'rsatish muddati.
- ^ Senator Smit 1944 yil 17-noyabrda vafot etdi
- ^ Senator Makkari 1944 yil 25 fevralda vafot etdi
- ^ a b v d e f g h men j k 1944 yilgi saylovlardan so'ng nafaqaga chiqqan yoki mag'lub bo'lgan.
- ^ Senator Van Nuys 1944 yil 25 yanvarda vafot etdi
- ^ Senator Bone 1944 yil 13-noyabrda iste'foga chiqdi
- ^ Senator Loj 1944 yil 3 fevralda iste'foga chiqdi
- ^ Senator Barbur 1943 yil 22-noyabrda vafot etdi
- ^ Senator Uolsh 1944 yil 7 dekabrda iste'foga chiqdi
- ^ Senator Jekson 1944 yil 13-noyabrda iste'foga chiqdi